Loading...

Pomoc w radzeniu sobie z trudnościami astmy

Życie z astmą może być wyzwaniem.

Astma uniemożliwia ludziom uprawianie sportu i innych aktywności fizycznych ze względu na ryzyko wystąpienia problemów z oddychaniem. Jeśli cierpisz na astmę, prawdopodobnie już o tym wiesz. Jeśli chcesz uzyskać pomoc i znaleźć sposoby na poprawę swojej kondycji, czytaj dalej!Powinieneś przebywać w domu tak długo, jak to możliwe, gdy na zewnątrz jest wilgotno lub gdy w powietrzu jest dużo pyłków. Wilgoć i pyłki utrudniają oddychanie. Jeśli musisz wyjść na zewnątrz, możesz założyć maskę na nos i usta.Regularnie myj pościel, przynajmniej raz w tygodniu. Twoja pościel może zawierać kurz i mikroskopijne roztocza, które mogą powodować astmę. Powinieneś również umieścić na materacu ochronny plastikowy pokrowiec, ponieważ nie możesz go prać. Przechowuj czystą pościel w szufladzie, w której się nie zakurzy.Świetną wskazówką, która może pomóc Twojemu dziecku radzić sobie z astmą, jest poinformowanie jak największej liczby osób o jego stanie. Powinieneś powiedzieć ich nauczycielowi, opiekunce i wszystkim innym, którzy są odpowiedzialni za opiekę nad dzieckiem. Zrozumieją potrzeby Twojego dziecka i będą w stanie pomóc.Jeśli masz umiarkowane ataki astmy, wydychaj mocno, aby wycisnąć powietrze z płuc. Wydychaj tak szybko i mocno, jak potrafisz. Pomoc w radzeniu sobie z trudnościami astmy

Wypchnij całe powietrze z płuc! Wykonaj trzy krótkie wdechy i jedną czwartą głębszego wdechu, aby Twoje płuca były wygodnie wypełnione powietrzem, a następnie ponownie zrób silny wydech.

Nie tylko będziesz oddychać w rytmie, ale także bardziej skupisz się na tym, jak oddychasz i staniesz się świadomy problemów z oddychaniem. Ta technika wymusza również przepływ powietrza z płuc, aby umożliwić dopływ większej ilości powietrza. Mogą wystąpić okresy ostrego kaszlu i znacznej produkcji plwociny, ale właśnie tego chcesz, aby otworzyć drogi oddechowe i ponownie oddychać regularny wzór.Ważne jest, aby codziennie przyjmować witaminy, aby kontrolować objawy i ataki astmy. Witaminy i składniki odżywcze pomagają w promowaniu przepływu tlenu i krwi do płuc, co również kontroluje objawy astmy. Staraj się jeść pokarmy, które również dostarczają składników odżywczych, takich jak zielone warzywa i owoce.Utrzymuj bliski kontakt z alergologiem, aby poinformować go, czy Twój lek działa prawidłowo, aby kontrolować objawy. Poinformuj go, jeśli twoje leki nie działają tak dobrze, jak kiedyś. Twoja dawka lub leki mogą wymagać zmiany, aby Ci pomóc.Ogranicz kontakt ze zwierzętami, zwłaszcza długowłosymi zwierzętami domowymi/na zewnątrz. Wiele osób cierpiących na astmę cierpi również na zdiagnozowane lub niezdiagnozowane alergie na sierść zwierząt. Nawet jeśli nie jesteś uczulony na sierść zwierząt lub łupież, długowłose zwierzęta, które spędzają czas na świeżym powietrzu, będą tropić brud i kurz, które mogą wywołać atak astmy lub w inny sposób zaostrzyć objawy astmy.Uważaj na środki przeciwbólowe, których używasz. Osoby z astmą starają się nie stosować aspiryny i NAID lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak Advil, Motrin i Aleve, ponieważ istnieje możliwość pogorszenia objawów astmy. Zamiast tego spróbuj użyć acetaminofenu, bardziej znanego jako Tylenol, aby złagodzić ból.Kiedy pakujesz się na wakacje i masz astmę, pamiętaj o zabraniu dodatkowego inhalatora ratunkowego. W przypadku zgubienia inhalatora posiadanie kopii zapasowej zapewni, że nie obejdziesz się bez leków. Nie zapomnij też zabrać ze sobą tabletek na astmę.Jak widać, astma nie jest problemem nie do pokonania. Podejmując odpowiednie kroki, możesz pomóc sobie radzić ze swoim stanem i robić rzeczy, które lubisz, nie martwiąc się o zranienie lub podróż do szpitala. Zastosuj rady z tego artykułu już teraz i zacznij żyć lepszym życiem!