Loading...

Z jakich powodów kreatyna nie działa?

Kreatyna jest jednym z najskuteczniejszych suplementów dla sportowców. Jej działanie niejednokrotnie poddane było badaniom przez naukowców, dlatego też uważa się, zwłaszcza monohydrat, za pewny suplement, po którym wyniki treningów są zdecydowanie bardziej widoczne.

Nie wszystkie osoby, które zażywały ten produkt mogą jednak cieszyć się nienaganną rzeźbą, albo siłą.

Z jakich powodów nie zawsze kreatyna działa?

Po pierwsze nie zadziała, jeśli liczymy wyłącznie na jej właściwości, bez przemyślanego planu treningowego a także zbilansowanej diety. Uzupełnienie w postaci kreatyny pomaga właściwie się regenerować, dostarcza energii a więc i wspomaga cięższe treningowe wyzwania, a co się z tym wiąże – widoczne efekty, aczkolwiek jeden cykl nie wystarczy. Sporty siłowe potrzebują zaangażowania, dyscypliny i czasu.

Rezultatów nie uzyska również osoba, która nieprawidłowo dawkuje kreatynę (dawki i czas zażywania). W zależności od suplementu i masy ciała uzależnia się ilość dawek, a najlepszym momentem jest okres zaraz po treningu siłowym.

Przed treningowe odżywki zawierające kreatynę nie zastąpią jej osobnej postaci. W tego typu odżywkach jej zawartość jest znikoma, a więc lepiej uzupełnić kreatynę po treningu.
Idealne wyniki daje cykliczne przyjmowanie kreatyny. Nie warto na przemian używać rożnych form tego środka.
Dodatkowo przyczyną niewłaściwego działania kreatyny jest nieodpowiednia dieta. Bezwzględnie należy uzupełniać makro i mikroskładniki, witaminy i minerały. Jeśli chcemy, by mięśnie rosły obowiązkowe jest zachowanie dodatniego bilansu kalorycznego. Nie warto nie pamiętać także o prawidłowym nawodnieniu, zwłaszcza podczas wysiłku. Braki wody ograniczają wydolność fizyczną, zatem i trening jest mało skuteczny. Woda pozwala odciążyć działanie nerek, przeważnie w trakcie cyklu z kreatyną.