Loading...

Metody usuwania owłosienia z naszego ciała

Każda kobieta poszukuję najlepszej metody na pozbycie się zbędnego owłosienia ze swojej skóry.

Oczywiście najpopularniejsza jest zwykła maszynka do golenia, nie jest jednak to wyjście idealne ponieważ włoski szybko odrastają. Pamiętajmy także że trzeba skórę odpowiednio przygotować, Potrzebny będzie odpowiedni krem lub pianka które zmiękczają wstępnie nasze włosy. Jednak wówczas może także wystąpić ryzyko otarć i różnego rodzaju podrażnień, do tego też maszynki muszą być wysokiej jakości jak również musimy posiadać trochę wprawy. Możemy oczywiście zakupić specjalny maszynki dedykowane do golenia przykładowo pod pachami, które będą posiadały miękkie paski nasączone różnego rodzaju wyciągami z aloesu. Dają jednak dość krótkotrwały efekt który trwa maksymalnie 2 dni. Dużo skuteczniejsze jest usuwanie włosów za pomocą wosku, depilacja woskiem może być stosowana na różnych częściach ciała. Możemy ją wykonać także w warunkach domowych, nie musimy wówczas iść do salonu kosmetycznego. Metody usuwania owłosienia z naszego ciała

Jednak w tym przypadku należy uważnie rozcierać wosk który musi zostać rozłożony równomiernie a następnie przekładamy do niego plaster, po ostygnięciu silnym ruchem musimy zerwać włosy z naszej skóry.

Jest to oczywiście dość bolesne, i wiele pań nie lubi po prostu tego zabiegu. Jego zaletą jest oczywiście długotrwały usunięcie owłosienia, dlatego te zabiegi możemy powtarzać co 2 lub 3 tygodnie. Innym pomysłem na depilację jest także depilator elektryczny, jest to trochę większy wydatek jednak w tym przypadku nie powinniśmy oszczędzać. Depilatory elektryczne niskiej jakości będą bardzo szarpałby nasze włosy, powodując uczucie dyskomfortu. Jest to dość szybki i czysty zabieg, możemy go wykonać szybko w domu nawet jeżeli nam się śpieszy. Jednak najbardziej skuteczną metodą stosowaną obecnie jest depilacja laserowa, włosy są usuwane bardzo szybko, a efekty są bardzo dobre. Kiedy chcemy wykonać depilację laserową, powinniśmy umówić się na wizytę w gabinecie kosmetycznym, ponieważ to właśnie tam znajdziemy odpowiednie urządzenia. Laser będzie oddziaływał bezpośrednio na nasze włoski, doprowadzając do ich zniszczenia wytwarzające energię termiczną. Laser przekładany jest do naszego ciała jest oczywiście bezpieczny, ponieważ nie działa negatywnie na naszą skórę. Więcej na temat depilacji laserowej można przeczytać tutaj: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-bialystok/, znajdziesz tam również informacje odnośnie cen.