Loading...

Karuzela do dziecięcego łóżeczka

Karuzela nad łóżeczkiem to dla wielu rodziców niemal obowiązkowa zabawka maluszka już na przełomie drugiego i trzeciego miesiąca życia. Urządzenie jest bowiem niezwykle pomocne przy uspokajaniu i usypianiu maluszka.

Zanim jeszcze pociecha potrafi samodzielnie chwytać maskotki czy grzechotki, może przyglądać się właśnie karuzeli i nasłuchiwać pozytywki. Na karuzelach zawieszone są stymulujące wzrok dodatki – małe maskotki, lusterka, kolorowe grzechotki. Wiele z nich ma także możliwość włączenia cichej i uspokajającej melodyjki. To idealne rozwiązanie zarówno dla rodzica, któremu urządzenie pozwala na chwilę odpoczynku jak i dziecka, które widząc i słysząc znane elementy i dźwięki wycisza się i uspokaja.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie karuzeli?

Rynek pełen jest różnych ofert właściwie w każdej kategorii cenowej. Naszą wagę zwróciły karuzele w tym sklepie . Malucha zapewne zainteresuje każda nowa zabawka w jego otoczeniu, nie mniej jednak warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Po pierwsze, dobrze jeśli karuzela posiada opcje zasilania baterią – wówczas wystarczy wcisnąć guzik aby włączyć melodie. Jest to dużo wygodniejsze niż nakręcanie tradycyjnej pozytywki, zwłaszcza przy zasypianiu niemowlaka. Dostępne są także modele sterowane pilotem lub takie, które automatycznie mają sensor płaczu i załączają się kiedy dziecko zacznie płakać.

Ponadto dość istotny jest sposób montażu. Zwykle karuzele nie wymagają użycia specjalnych narzędzi. Ważne natomiast aby zainstalowano ją w stabilny sposób, który uniemożliwi ryzyko zerwania przez dziecko. Należy też zwrócić uwagę aby karuzela nie przeszkadzała przy wkładaniu, wyjmowaniu i karmieniu maluszka.

Istnieje jeszcze wiele innych drobiazgów wyróżniających karuzele. Dostępne są produkty, które mogą jednocześnie pełnić funkcję lampki nocnej. Niektóre posiadają projektor, który wyświetla na suficie lub ścianie kolorowe obrazki i cienie. Są i takie, gdzie poza gotowymi melodiami i uspokajającymi szumami, rodzic może nagrać swój głos. Tu wybór pozostaje już raczej kwestią gustu i zasobności portfela.