Loading...

Różne rodzaje pedicure

Jak wiadomo o nasze ciało warto dbać.

Chodzi tutaj nie tylko o wewnątrz, ale bardziej o wygląd zewnętrzny. Jest wiele salonów kosmetycznych, które mogą nam w tym pomóc. W tych miejscach możemy zdecydować się na zabiegi stóp. Profesjonalna nazwa to pedicure. W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić wiele rodzajów tego typu zabiegów. Na początku jednak powiedzmy o tym, że każdy decyduje się na taki rodzaj jaki jest mu potrzebny. W salonach możemy liczyć na pedicure kosmetyczny, biologiczny lub medyczny. Jaka zatem jest różnica?

Pedicure – kilka rodzajów

Kosmetyczny jest przeznaczony głównie dla osób, które chcą zadbać o odpowiednią pielęgnację swoich stóp. Drugi rodzaj z kolei jest dla tych, którzy odczuwają bolesne zmiany skórne i chcą po prostu przynajmniej w pewnym stopniu pozbyć się bólu. Jeśli chodzi o trzeci rodzaj tego zabiegu to jest on zdecydowanie najmniej inwazyjny, gdyż do jego wykonania nie używa się tak naprawdę żadnych specjalnych narzędzi. Warto wspomnieć o tym, że istnieje coś takiego jak pedicure leczniczy i jak sama nazwa wskazuje stosowany jest wtedy, gdy w stopach czy bardziej na nich odczuwane są jakieś dolegliwości. Taki zabieg pomoże nam w skutecznym usuwaniu odcisków. Zapewne na takie przypadłości stosujemy różnego rodzaju płyny czy maści z apteki bądź od lekarza, jednak nie zawsze jest to skuteczne. Decydując się na pedicure wszystko zostanie dokładnie usunięte.

Problem wrastających paznokci

Jest to zabieg zalecany również w przypadku wrastających paznokci, a aby temu zapobiec zakłada się specjalne klamry. Tego typu zabieg jest też często stosowany przy leczeniu grzybicy oraz rekonstrukcji uszkodzonych paznokci. Jeśli chcemy skorzystać z pedicure na najwyższym poziomie warto jest udać się do kliniki pod tym linkiem: http://klinika-urody.pl/oferta/pielegnacja-dloni-stop-i-paznokci/pedicure, gdyż zabieg ten zostanie przeprowadzony tam w profesjonalny sposób.