Loading...

Pomoc agencji celnych w zakresie eksportu poza UE

Prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na eksportowaniu różnych towarów poza granice Unii Europejskiej to dość popularny proceder.

Wiele firm posiada bowiem klientów czy też partnerów w Wielkiej Brytanii, która opuściła szeregi Unii, a także w innych krajach, które również nie należą do tej wspólnoty. W takim przypadku transport czy też tranzyt towarów jest oczywiście jak najbardziej możliwy, ale konieczne jest załatwienie wielu istotnych formalności. Na szczęście w tym zakresie mogą pomóc wyspecjalizowane agencje celne, którymi warto się zainteresować.

Pomoc agencji celnych w zakresie eksportu poza UE

Jak agencje celne pomagają pod kątem eksportu towarów poza UE?

Eksportując towary za granicę, podmioty gospodarcze są oczywiście zobowiązane do przeprowadzania odprawy celnej. Przed przeprowadzeniem tego procesu istotną i absolutnie niezbędną kwestią jest zgłoszenie przewożonych towarów w systemie ECS. Jest to unijny system pozwalający na wymianę zgłoszeń wywozowych oraz informacji elektronicznych pomiędzy organami celnymi działającymi na terenie Unii Europejskiej. W zakresie tych formalności wsparcia udzielają fachowe agencje celne.

W ramach swoich usług, agencje celne pomagają w przygotowywaniu zgłoszeń celnych w wersji elektronicznej, jak również udzielają wsparcia w czynnościach z zakresu kontroli celnej. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc w wypełnianiu różnych istotnych deklaracji celnych, międzynarodowych listów przewozowych czy też sporządzaniu i składaniu wielu innych dokumentów o istotnym charakterze celnym. Dzięki temu przedsiębiorca ma pewność, że wszystkie czynności są wykonywane skutecznie i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Profesjonalna obsługa celna oferowana przez fachowe agencje, nie jest trudna do znalezienia. Takie usługi są dostępne w ofertach wyspecjalizowanych fachowców. Wielu usługodawców tego rodzaju można bez większych problemów znaleźć w Internecie. Publikują oni swoje oferty na portalach ogłoszeniowych, jak również na własnych stronach internetowych.