Loading...

Szukasz dobrego prawnika?

W przypadku, kiedy zostaniemy zatrzymania podczas prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, mogą nam grozić konsekwencje.

Będzie to przykładowo kara finansowa, czy też odebranie prawa jazdy. W pewnych wypadkach pomocny może być adwokat, który będzie dążył do zmniejszenia kary. Jazda po pijanemu może być wykroczeniem, lub też przestępstwem. Kiedy ilość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila we krwi. Według ustawy jest to stan po spożyciu alkoholu. Natomiast ilość większa jest traktowana jako przestępstwo, wówczas zostaje odebrane prawo jazdy, a kierowca ma zakaz prowadzenia pojazdów przez określony czas. Kierowca zostanie obarczony karą grzywny , oraz ograniczeniem lub pozbawieniem wolności na 2 lata.

Wpłata kary następuje na Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Jeżeli w wyniku jazdy po pijanemu ktoś odniósł uszczerbek na zdrowiu, wówczas sąd może zaostrzyć karę. Warto wynająć adwokata który specjalizuje się właśnie w tego rodzaju sprawach.

Będzie on znał inne podobne sprawy, i będzie wiedział jaką linię obrony podjąć, aby obniżyć karę jak najbardziej. Wielu prawników oferuje bezpłatną wstępną konsultację. Skorzystaj z tego. Skorzystaj ze spotkania, aby ustalić, czy adwokat ma odpowiednią wiedzę. Wybierz specjalistę, który pomoże Ci rozwiązać problem. Prawnicy są dziś tak wyspecjalizowani jak lekarze. Specjalista zna z pewnością wiele spraw podobnych do naszej, dzięki czemu będzie wiedział jak poprowadzić naszą sprawę. Odpowiednie doświadczenie jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru prawnika. Potrzebujesz prawnika z dużym doświadczeniem w sprawach prowadzenia pod wpływem alkoholu. Dzięki temu prawnik ma doświadczenie w wąskiej branży, zna wiele różnych spraw i wiele różnych zakończeń. Z pewnością jazda po alkoholu to wykroczenie lub też przestępstwo za które może nam grozić utrata prawa jazdy. Jednak czasem, kiedy okoliczności temu sprzyjają kara może zostać nieco złagodzona, przykładowo kiedy osoba jest jedynym żywicielem rodziny, i jego praca jest bezpośrednio związana z prowadzeniem pojazdów, wówczas sąd może odstąpić od odebrania prawa jazdy.