Loading...

Jak wykorzystać nowe złote trendy

Czy inwestowałeś wcześniej w złoto? Złoto to świetne narzędzie finansowe, które możesz wykorzystać, aby pomóc Ci zwiększyć swój portfel inwestycyjny i finansową przyszłość.

Musisz jednak wiedzieć, jak się do tego zabrać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o tym, jak złoto może pomóc Twojemu portfelowi.Ważne jest, aby zrozumieć rodzaj wagi, której używa twój handlarz złotem. Niektórzy dealerzy używają wagi Troy, podczas gdy inni używają wagi pensowej. W skali Troy, złoto waży 31,1 grama na uncję. Pennyweight to 1,555 gramów. Dla porównania, skala amerykańska mierzy każdą uncję złota na 28 gramach.Wysyłając złoto na sprzedaż, upewnij się, że przeczytałeś wszystko drobnym drukiem przed wysłaniem go. Niektórzy kupujący mają mniej niż gwiezdną reputację i nie zobaczysz tego, dopóki nie przeczytasz drobnym drukiem. Upewnij się, że czujesz się komfortowo ze wszystkimi warunkami, na które się zgadzasz, lub poszukaj innej lokalizacji, aby sprzedać swoje złoto.Posortuj swoją biżuterię przed wyruszeniem na sprzedaż, łącząc wszystkie 10 karatowe kawałki, wszystkie 14 karatowe kawałki razem i tak dalej. Pomoże to zapewnić oddzielne ważenie biżuterii. Są krupierzy, którzy po prostu wrzucają wszystko razem i płacą ci tylko tak, jakby to było wszystko 10 karatów.Jeśli wybierasz się do sklepu, aby sprzedać swoje złoto, upewnij się, że sprawdziłeś sklep na stronie Better Business Bureau. Będziesz mógł zobaczyć, jakiego rodzaju doświadczenia mieli inni konsumenci i możesz określić, czy firma reagowała na skargi klientów.Jeśli wybierasz się na złotą imprezę, miej swoje oczekiwania na niskim poziomie. Jak wykorzystać nowe złote trendy

Chociaż możesz wyjść z kilkoma setkami dolarów, nie staniesz się bogaty.

Nie dostaniesz też pełnej wartości swojej biżuterii. Idź i baw się dobrze, ale nie sprzedawaj niczego, czego nie chcesz sprzedać.Jeśli zabierasz biżuterię lub złom złota do lokalnych firm, które za to zapłacą, rozejrzyj się. Płatne ceny będą się różnić w zależności od sklepu. Koszty ogólne zaangażowanego sklepu mogą decydować o tym, ile są w stanie zaoferować.Pamiętaj, że kupując złoto możesz stracić pieniądze. Kupowanie złota jest inwestycją i podobnie jak wszystkie inwestycje, jego wartość może zarówno spadać, jak i wzrastać. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że nie inwestujesz więcej, niż możesz sobie wygodnie stracić w metal szlachetny.Zobowiąż się do zdobywania wiedzy na złocie. Wiedz, że wchodzisz: tylko ty jesteś po swojej stronie. Kupujący, bez względu na reputację, chcą uzyskać jak najlepszą ofertę dla siebie. Jeśli nie znasz języka, istnieje duża szansa, że ​​przegrasz w jakichkolwiek negocjacjach.Wartość biżuterii w złocie nigdy nie będzie równa kwocie, którą za nią zapłaciłeś. To dlatego, że złoto nie jest czyste i jest rozcieńczane stopami. Biżuteria będzie musiała zostać przetopiona, aby oddzielić złoto od jakiegokolwiek innego materiału, z którym zostało zmieszane.Przy sprzedaży złota ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że większość stanów reguluje kupno i sprzedaż kamieni i metali szlachetnych. Z tego powodu przy sprzedaży złota należy zawsze mieć przy sobie ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. Kontaktując się tylko z renomowanym sprzedawcą, który wymaga identyfikacji, możesz upewnić się, że w sklepie nie ma żadnych skradzionych przedmiotów.Po przeczytaniu tego artykułu jesteś gotowy do dalszego inwestowania w złoto. Musisz jednak zdać sobie sprawę, że na tym nie poprzestajesz. Musisz się uczyć, gdy rynek się zmienia. Masz informacje niezbędne, aby nie czuć się onieśmielony, więc po prostu wyjdź i spraw, aby to się stało.