Loading...

Odpowiednio serwisowany sprzęt działa dłużej i lepiej

Nie wystarczy wiedzieć, kiedy dany sprzęt wymaga konserwacji.

Dzięki solidnemu rozwiązaniu do śledzenia zasobów można tworzyć zlecenia pracy dla zadań, które należy wykonać na sprzęcie, kiedy nie jest on używany. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze i czas, ponieważ nie ma przestojów w harmonogramie pracy, a firma cały czas zarabia, można więc na bieżąco śledzić stan wykonywanych czynności. Oznacza to, że nie musisz się martwić o przestoje i przerwy w wykonywaniu obowiązków, oraz mieć pewność, że pracownicy wykonają wyznaczone zadania na czas. Regularne serwisowanie maszyn i ciężkiego sprzętu to również szybka poprawa wydajności pracy i pozwala zająć się powtarzającymi się zadaniami, takimi jak okresowe smarowanie maszyny lub wymiana opon czy zużytych części. Często potrzebne są części zamienne, aby dokonać szybkich napraw, dlatego należy wziąć to pod uwagę planując działania konserwacyjne. Odpowiednio serwisowany sprzęt działa dłużej i lepiej

Oznacza to, że serwisanci będą mieli pod ręką odpowiednie części zamienne, które mogą być pomocne w szybkim wykonywaniu niezbędnych napraw maszyn.

Firmy często polegają na awaryjnych naprawach aktywów, aby ich działalność przebiegała sprawnie. W dłuższej perspektywie firmy ostatecznie potrzebują raportów z konserwacji, które zapewniają wgląd w to, kiedy i jak zadania konserwacyjne zostały wykonane oraz dlaczego zostały one wykonane. Szczegółowe raporty tworzone przez system śledzenia zasobów zapewniają kontekst czynnościom konserwacji zapobiegawczej. Dają firmom ogólne spojrzenie na sposób prowadzenia ich działalności, można również w ten sposób określić, czy zasób jest nadal wart swojej ceny, czy nie, oraz czy serwis cummins jest odpowiedni w danej sytuacji. Firmy muszą być w stanie ocenić, czy serwisowanie konserwacyjne jest przeprowadzane w ramach określonych gwarancji dla niektórych maszyn. Innymi słowy, cały personel konserwacyjny będzie wiedział, czy zasób jest objęty gwarancją, co w rzeczywistości ma ogromny wpływ na sposób, w jaki zajmujesz się utrzymaniem ciężkiego sprzętu.