Loading...

Henna to wspaniała roślina nie tylko do farbowania włosów

Niezależnie od tego, czy znudziły ci się gotowe farby w pudełku, czy ze względu na alergię szukasz bezpiecznej alternatywy dla sztucznych składników stosowanych w konwencjonalnych farbach, czy po prostu chcesz mieć zdrowy kolor włosów, naturalna henna zapewnia to wszystko.

Jak wiele dobrych, długotrwałych związków do farbowania włosów, henna do włosów wymaga zaangażowania, ale w zamian możesz spodziewać się niezrównanego koloru, masy i blasku. Jeśli planujesz wypróbować hennę, warto realistycznie pomyśleć o swojej rutynie pielęgnacji i stylizacji włosów, niezależnie od tego, czy planujesz wkrótce zrobić trwałą, czy też wyprostować włosy, albo wiesz, że w przyszłym miesiącu będziesz chciała ufarbować włosy na zupełnie inny kolor. Lawsonia Inermis to roślina kwitnąca, która zawiera silny pigment w swoich liściach, zdolny do wytwarzania bogatego, czerwonego do pomarańczowego koloru. Powszechnie uważa się, że pochodzi z północnej Afryki i Azji, a henna była używana do farbowania włosów, paznokci i skóry od tysięcy lat. Henna to wspaniała roślina nie tylko do farbowania włosów

Henna jest jednym z nielicznych produktów występujących w naturze, który ma powinowactwo z keratyną włosa, co oznacza, że nadaje niesamowicie trwały kolor włosom bez konieczności stosowania chemicznych substancji do utrwalenia koloru.

Jest to również wspaniały składnik pielęgnacyjny, jeśli chcesz dodać włosom blasku, aby pięknie i zdrowo wyglądały. To zarówno kuracja na włosy, jak i naturalny barwnik do nadawania im głębokiego koloru. Liście rośliny henny zawierają związek zwany naftochinonem, jeden z grupy naturalnych pigmentów, które uważa się za odpowiedzialne za zmianę koloru zapłodnionych owoców i ochronę roślin przed światłem ultrafioletowym, suchością i owadami. Barwnik stosowany do farbowania włosów powstaje, gdy naturalne prekursory liścia henny Pole Henny ciepły jasny brąz Dalchini reagują na lekko kwaśne warunki, takie jak sok z cytryny czy amla, i utleniają się. Pigment wiąże się następnie z keratyną w łusce włosa, raczej go pokrywając niż wnikając we włókno.