Loading...

Fotografia 101: Kupowanie najlepszego aparatu na swój budżet

W fotografii kluczowe znaczenie ma robienie dobrych zdjęć, które ukazują temat.

Jeśli chcesz to zrobić, postępuj zgodnie z kilkoma inteligentnymi wskazówkami dotyczącymi zdjęć. Korzystaj z dobrych sugestii i zwiększaj jakość zdjęć i reputację. Czytaj dalej, aby uzyskać wiele interesujących wskazówek dotyczących fotografii.Starannie skomponuj swoje zdjęcie. Czasami może być konieczne przesunięcie przedmiotów, aby uzyskać odpowiedni kontrast lub światło, które chcesz. Jeśli robisz zdjęcia obiektów, obróć je pod odpowiednim kątem. W miarę postępów nauczysz się, jak sprawić, by scena wyglądała naturalnie podczas jej komponowania.Spróbuj użyć różnych czasów otwarcia migawki, aby określić najlepsze metody dla różnych ustawień i okoliczności. Możesz uchwycić zarówno ulotny obraz, jak i długie zdjęcie poklatkowe. Fotografując obiekty w ruchu, używaj krótkich czasów otwarcia migawki. Dłuższe czasy otwarcia migawki są idealne do fotografowania krajobrazów i martwej natury.Użyj ręcznego balansu bieli, aby urozmaicić swoje zdjęcia. Można pozwolić aparatowi dobrać odpowiedni balans bieli do danego środowiska, ale czasami aparat się pomyli i zdjęcie będzie wyglądało na wyblakłe. Korzystanie z ręcznego balansu bieli umożliwia również wykonywanie artystycznych zdjęć, na przykład w odcieniach sepii.Jeśli myślisz o zostaniu fotografem, ważne jest, abyś poszedł na studia. Większość firm nie zatrudni fotografa, jeśli nie ma wykształcenia fotograficznego. Fotografia 101: Kupowanie najlepszego aparatu na swój budżet

Istnieje wiele stron internetowych, które zapewnią Ci najlepsze uczelnie na całym świecie do fotografii.Robiąc zdjęcie na zewnątrz, staraj się robić to rano lub przed zachodem słońca.

Dzieje się tak, ponieważ w tych czasach niebo nie jest tak wysoko na niebie, więc obiekt na zdjęciu nie będzie miał tak dużego cienia, jak w godzinach południowych.Fotografuj podczas „złotych godzin”, zwłaszcza jeśli fotografujesz ludzi. Czasy około świtu i zmierzchu nazywane są „złotymi godzinami”, ponieważ odcień światła sprawia, że ​​obiekty wyglądają, jakby się świeciły. To światło uzupełnia również ludzką skórę, sprawiając, że ludzie wyglądają lepiej niż na zdjęciach robionych o innych porach dnia.Poznaj swój aparat. Jeśli niedawno kupiłeś nowy sprzęt lub masz swój przez jakiś czas, ale nigdy nie poświęciłeś czasu na poznanie jego tajników, zrób to. Przeczytaj instrukcję lub baw się obszernie funkcjami, dopóki jej nie zrozumiesz. Wiedza o tym, co potrafi Twój aparat, zapewni Ci lepsze zdjęcia, ponieważ możesz dostosować się do zmieniającego się światła i warunków.Rozmyj tło podczas robienia zdjęć ludzi. Gdy tło jest w pełni skupione, może odciągać uwagę od fotografowanego obiektu, utrudniając skupienie uwagi widza na właściwych fragmentach zdjęcia. Najłatwiej to zrobić, zwiększając odległość między obiektem a tłem.Poszukaj idealnej rzeczy do sfotografowania. Bez odpowiedniego tematu nie będziesz w stanie skomponować pięknego portretu, nawet jeśli masz najlepszy dostępny sprzęt. Wybierz przedmioty nieożywione, które Cię inspirują, lub poszukaj chętnego uczestnika, który może pełnić rolę Twojej muzy.Dobrą wskazówką fotograficzną jest zerknięcie na pocztówki podczas wizyty w nowym kraju. Patrząc na ich pocztówki ukaże Ci się wiele wspaniałych okazji do robienia zdjęć. Oszczędzi Ci to kłopotów z samodzielnym wyszukiwaniem tych miejsc.Jak widać z poprzedniej listy porad, fotografia może naprawdę uchwycić wyjątkowy moment lub temat. Aby być dobrym fotografem, potrzeba wielu badań i ćwiczeń, aby ulepszyć swoje zdjęcia.