Loading...

Rozwijaj zdrowy, organiczny ogród dzięki tym wskazówkom

Uprawa własnego ekologicznego ogrodu może być świetnym sposobem na wprowadzenie do domu czystych, zdrowych produktów, a także zapewnienie sobie relaksującego, odprężającego hobby.

Jeśli brzmi to świetnie, ale nie wiesz, od czego zacząć, nie martw się. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrobić własny przydomowy ogród!Jeśli chcesz mieć bardziej produktywny ogród, przedłuż sezon wegetacyjny do jesieni, stosując osłony rzędów. Osłony rzędów zatrzymują ciepło, szron na zewnątrz, a także chronią przed wtargnięciem jeleni. Rośliny pod osłonami rzędów powinny być jednak w pewnym stopniu odporne na zimno, dlatego najlepiej wybierać warzywa i warzywa korzeniowe.Pamiętaj, aby codziennie podlewać swój ogród. Bez codziennej wody Twój ogród może szybko zakwasić. Jeśli pomysł codziennego wyciągania węża jest dla ciebie zbyt trudny, rozważ zainstalowanie jakiegoś systemu zraszania. Jest to koszt, ale może zaoszczędzić wiele bólów głowy i zwrócić się dzięki zdrowym plonom!Prowadź dziennik ogrodniczy i rób zdjęcia swojego ogrodu, gdy rośnie. Łatwo jest rozpocząć sezon z wysokimi oczekiwaniami wobec swojego ogrodnictwa. Ale w miarę upływu czasu równie łatwo stracić parę. Dziennik i zdjęcia mogą Cię zainspirować i zaangażować!Kluczowym elementem posiadania wspaniałego ogrodu jest jego nawożenie. W większości sklepów domowych dostępnych jest wiele różnych rodzajów nawozów, ale to, co sprawdza się w różnych typach ogrodów, jest różne. Obornik to świetny wybór, ale pachnie. Rozwijaj zdrowy, organiczny ogród dzięki tym wskazówkom

Nawóz produkowany komercyjnie nie będzie zawierał patogenów, które mogłyby zanieczyścić warzywa w ogrodzie.

Niektórzy ludzie przysięgają na nawozy chemiczne, ale nie są one organicznym sposobem na uprawę.Wykorzystaj w pełni przestrzeń ogrodową, uprawiając zgodne rośliny. Uprawiając rośliny takie jak pomidory, posadź sałatę i szpinak pomiędzy nimi, aby rosły w cieniu wyższych roślin. Pozwoli to zmaksymalizować przestrzeń wykorzystywaną w ogrodzie. Uprawiaj także rośliny, które dojrzewają w różnym czasie obok siebie, takie jak marchew i rzodkiewka. Rzodkiewki będą gotowe w ciągu zaledwie trzydziestu dni, podczas gdy marchewki dojrzewają znacznie dłużej.Użyj sadzonek, aby uruchomić sadzenie przekaźnikowe. Używanie sadzonek może pozwolić na szybki start w sezonie wegetacyjnym i poprawić plony do zbiorów poprzez wydłużenie czasu. Jeśli uprawa sałaty i zbiory dyni są potrzebne na lato, to po zebraniu sałaty możesz sadzić sadzonki, aby uzyskać szybki start na kolejną uprawę i wyższe plony dla ogrodu.Planując swój ogród w tym roku, zmień układ tak, aby różnił się od miejsca, w którym znajdowały się różne rośliny w zeszłym roku. Na przykład umieść pomidory w części ogrodu, w której kukurydza rosła w zeszłym sezonie. Ta rotacja upraw pomoże zapobiec wyczerpaniu gleby w składniki odżywcze potrzebne każdemu rodzajowi warzyw.Aby zrobić nawóz odżywczy z rzeczy, które masz w domu, spójrz na to, co masz na śniadanie. Zarówno stare fusy po kawie, jak i torebki herbaty stanowią doskonały nawóz, zwłaszcza jeśli chodzi o rośliny, które kochają kwas. Skorupki jajek dodają alkaliczności do gleby, a banany są najlepszym źródłem potasu, na którym kwitną róże.Załóż swój ekologiczny ogród w domu już dziś, a wkrótce będziesz mieć mnóstwo pysznych, świeżych produktów i satysfakcję, że pochodzą one z roślin, które wyhodowałeś własnymi rękami. Nie wahaj się, wykorzystaj informacje, których się teraz nauczyłeś, aby rozpocząć budowę własnego ekologicznego ogrodu w swoim domu!