Loading...

Marketing mobilny: dlaczego to dobry pomysł

Przy wszystkich istniejących rodzajach marketingu może być trudno wyśledzić, co działa najlepiej z jakim rodzajem mediów.

W przypadku marketingu mobilnego dość łatwo jest zawęzić nie tylko to, na jakich mediach chcesz się skoncentrować, ale także na jakiej grupie odbiorców. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać kilka świetnych wskazówek.Dodaj poczucie pilności lub wartości do działań związanych z mobilnymi kampaniami marketingowymi. W większości przypadków klienci korzystający z łącza mobilnego lub reklamy oczekują, że otrzymają informacje szybko i w krótkich segmentach. Zamiast próbować umieszczać dużą ilość treści lub informacji za pośrednictwem kanału mobilnego, skup się na krótkich seriach, które mają zapewnić klientom wystarczającą ilość informacji, aby wzbudzić ich zainteresowanie.Wiadomości push w ramach działań marketingu mobilnego, takich jak wiadomości SMS, mogą być niezwykle potężne. Rozważ przekazywanie kodów rabatowych lub kuponów klientom, którzy zdecydowali się otrzymywać aktualizacje od Twojej firmy. Zwiększa to wartość Twojego marketingu mobilnego i zwiększa prawdopodobieństwo, że klienci znajdą wartość we wszystkich dostarczanych przez Ciebie informacjach.Powiąż swój marketing z dużymi wydarzeniami lub świętami. Specjalne okazje mogą sprawić, że Twój marketing naprawdę zadziała. Specjalne vouchery podaruj paniom tylko w Dzień Matki. Organizuj konkursy w dni wielkich wydarzeń sportowych, aby Twoja marka była obecna. Daj swoim klientom krótki kod, dzięki któremu każda osoba wysyłająca SMS ma szansę na wygraną.Kluczową wskazówką w przypadku kampanii marketingu mobilnego jest ograniczenie liczby ofert przesyłanych do Twojej listy. Blog wykończeniowy - Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Zbyt częste rozpowszechnianie ofert osłabia poczucie pilności, które w innym przypadku mógłbyś wywołać w umysłach subskrybentów.

Wywoływanie poczucia niedostatku zachęca osoby docelowe do korzystania z ofert za każdym razem, gdy są im przedstawiane.Trzymaj się z dala od caps locka, chyba że wzywasz do działania. Używanie caps locka w dowolnym innym momencie wiadomości może sprawić wrażenie, że na kogoś krzyczysz, a nikt nie lubi, gdy ktoś na niego krzyczy. Zachowaj uprzejmość i spokój, używając tylko Caps Lock, jeśli to konieczne.Spraw, aby Twoje mobilne kampanie marketingowe były interaktywne. Przyciągnij klientów i zaoferuj im możliwość interakcji z systemem lub między sobą. Angażując użytkowników mobilnych, wzmocnisz bazę klientów, a także określisz przyszłe zapotrzebowanie na więcej, ponieważ każdy klient będzie chętniej polecał Twoją usługę.Upewnij się, że jako marketer mobilny śledzisz swoją obecność w mediach społecznościowych. Jeśli masz stronę na Facebooku lub Twitterze, chcesz monitorować, co ludzie myślą o tobie i ile osób ogólnie cię lubi/nie lubi. Pozwoli to naprawić niektóre rzeczy, aby lepiej zaspokoić potrzeby odbiorców.Reklamy mobilne wymagają silniejszego wezwania do działania niż zwykłe reklamy, więc upewnij się, że potrafisz dostarczać tego typu materiały. Kilkanaście wykrzykników i kilka słów, takich jak „musi” i „teraz” nie wystarczy. Musisz wymyślić sformułowanie, które przekona ludzi tylko w krótkim lub dwóch zdaniach.Nie rozpoczynaj nowej kampanii marketingu mobilnego, dopóki nie będziesz miał szansy ocenić sukcesu swojej pierwszej. Ważne jest, aby dowiedzieć się, jaki jest potencjał długowieczności kampanii, a także jej wpływ na wyniki sprzedaży. Projektując nową kampanię mobilną, przygotuj ją do długotrwałego działania od podstaw.Podsumowując, istnieje wiele różnych sposobów rozpowszechniania wiadomości, ale niewiele z nich jest tak bezpośrednich, jak marketing mobilny. Jak widziałeś na przykładach w tym artykule, może być niezwykle korzystne, jeśli wiesz, co robisz. Mam nadzieję, że to działa dobrze dla Ciebie.