Loading...

Jak zadbać o podłogę z drewna?

Kiedy chcemy właściwie zadbać o nasze podłogi powinniśmy wiedzieć jak odpowiednio je zabezpieczyć.

Obecnie dostępnych jest wiele profesjonalnych środków, które mogą doskonale zabezpieczyć powierzchnię naszej podłogi. Nasze podłogi powinny być odpowiednio zabezpieczone, wówczas możemy z nich korzystać nie obawiając się iż szybko się wytrąć. Z pewnością odpowiednio zabezpieczony parkiet wytrzyma intensywną eksploatację i może dłużej cieszyć nas swoim wyglądem. Parkiet lub też deska podłogowa musi zostać odpowiednio wycyklinowana. Kolejnym krokiem będzie lakierowanie parkietu, w tym przypadku zależnie od pomieszczenia, możemy zastosować lakier o zróżnicowanej twardości. Przykładowo bardziej twardy parkiet w przedpokoju, i miękki w poszczególnych pokojach. Oczywiście należy zwrócić uwagę aby nie chodzić po parkiecie w szpilkach, co może doprowadzić do uszkodzenia i powstania wgłębień. Czasem trzeba będzie po podłodze przesunąć niektóre meble, wówczas należy zabezpieczyć je od doły specjalnymi podkładkami.

Mogą to być jednostronnie klejone podkładki z bardziej śliskich materiałów. Dzięki temu nie porysujemy podłogi w czasie przemeblowania.

Warto na to zwrócić uwagę kiedy nie chcemy zbyt często cyklinować naszych podłóg. Z czasem oczywiście cyklinowanie będzie potrzebne jednak jeżeli odpowiednio zadbamy o naszą podłogę, wówczas na dłużej zachowa ona swój wygląd. Kiedy chcemy aby nasza podłoga we wszystkich pomieszczeniach tworzyła jedną całość warto wykorzystać panele wodoodporne – Greenfloor to sprawdzony dostawca wysokiej jakości paneli podłogowych. Obecnie coraz częściej stosuje się podłogi winylowe, wszędzie tam gdzie możemy mieć do czynienia z wilgocią. Podłogi tego rodzaju gwarantują 100% odporności na wilgoć, dzięki temu panele drewnopodobne możemy położyć także w pomieszczeniach w których zazwyczaj układa się płytki. Można zamontować je w łazience, cz też kuchni, Z pewnością można dobrać modele podobne do paneli drewnianych, dzięki temu cała podłoga będzie wyglądała jednolicie.