Loading...

Porady dotyczące kształtowania krajobrazu, które pomogą odnieść sukces początkującym

Dom to nie tylko ściany wokół ciebie, ale także otaczająca go nieruchomość.

Niezależnie od tego, czy masz pałacową rezydencję na setkach akrów, czy ćwierć akra trawy, możesz wiele zrobić z tym, co masz, jeśli wiesz, co robisz. Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki, które pomogą każdemu upiększyć swoją posiadłość.Rozważając opcje zagospodarowania terenu dla swojej nieruchomości po raz pierwszy, zastanów się, jakie zadania będą Ci potrzebne do wykonania przez specjalistów. Niektóre specjalistyczne zadania związane z architekturą krajobrazu wymagają arborysty, architekta krajobrazu lub drzewa, który może pomóc w określonych zadaniach związanych z kształtowaniem krajobrazu. Chociaż jest to bardziej kosztowne niż robienie tego samemu, masz większe szanse na dobrą pracę.Nie sadź zbyt dużo tej samej rośliny w swoim ogrodzie, chyba że jest to roślina, która wytrzyma wszystkie warunki pogodowe. Jeśli umieścisz te same rośliny w swoim ogrodzie i zginą poza sezonem, zostaniesz z pustym podwórkiem.Jeśli planujesz włączyć kwiaty do swoich planów zagospodarowania terenu, możesz rozważyć ich ułożenie. Jeśli posadzisz je tak, aby najwyższe znajdowały się z tyłu, a najmniejsze z przodu, sprawisz, że wszystkie kwiaty będą dobrze widoczne z głównego widoku. Jeśli zmierzysz się z największym na północy, pozwalasz również na optymalny wzrost.Planując projekt zagospodarowania terenu dla swojego domu, rozważ rozbicie całego projektu na znacznie mniejsze prace. Jest to ważne, jeśli nie możesz pozwolić sobie na cały projekt w jednym czasie. Pozwoli ci to krok po kroku zająć się swoim projektem, a w międzyczasie twoje podwórko nie będzie wyglądało jak bałagan.Jeśli używasz kwiatów w swoich planach krajobrazu, powinieneś używać zarówno bylin, jak i jednorocznych. Byliny są dostępne w wielu pięknych opcjach, ale rośliny jednoroczne zapewniają, że masz kolor przez cały rok. Porady dotyczące kształtowania krajobrazu, które pomogą odnieść sukces początkującym

Jeśli mieszkasz w klimacie zimowym, możesz nawet włączyć piękne krzewy i kwiaty, które kwitną w tym sezonie.Ważne jest, aby wiedzieć, jakie elementy projektowania krajobrazu są dla Ciebie „must have”, a bez których możesz żyć.

Pomijanie przedmiotów, które uważasz za konieczne, może prowadzić do wyników tak nieatrakcyjnych, że nie możesz z nimi żyć, co powoduje, że wydajesz dodatkowe pieniądze, aby naprawić swój błąd.Zminimalizuj obciążenie pracą, eliminując nadmiar klombów i granic. Te dodatki do twojego krajobrazu mogą być rajem dla chwastów i trudnej do skoszenia trawy. Zastępując je w swoim planie krajobrazu, zmniejszysz uwagę potrzebną do odchwaszczania i nieprzyjemnej konserwacji. Poszukaj mniej uciążliwych dodatków na trawniku.Użyj roczników, aby nadać kolor swojemu projektowi. Kwiaty wieloletnie są cudowne, ale mają krótką żywotność, zwykle tylko kilka miesięcy. Wypełnij swoje łóżka jednorocznymi, a pozostaną kolorowe przez cały rok. Użyj bylin, aby uzupełnić już ustanowioną kolorystykę rocznymi kwiatami.Jeśli myślisz o renowacji swojego krajobrazu, spróbuj wykorzystać w swoim planie rośliny i konstrukcje o niskich wymaganiach konserwacyjnych. Skróci to czas, przez jaki zajmujesz się kształtowaniem krajobrazu, i zmaksymalizuje czas, w którym możesz się nim cieszyć. Jeśli nie wybierzesz tego typu architektury krajobrazu, będziesz zdenerwowany, gdy pocisz się latem, utrzymując swój krajobraz.Może to być ponowne zasiedlanie martwych części trawy, sadzenie krzewów róż, a nawet stawianie basenu, ponieważ architektura krajobrazu może być tak mała lub tak wspaniała, jak sobie tego życzysz. Niezależnie od Twojego budżetu, harmonogramu lub poziomu umiejętności, pomysły zawarte w tym artykule mogą pomóc Ci stworzyć podwórko, które spełni Twoje pragnienia i potrzeby. Weź łopatę i do roboty!