Loading...

Jak właściwie dezynfekować duże powierzchnie?

Obecnie w dobie możliwości zarażenia koronawirusem należy dokładać wszelkich starań aby jak najlepiej dezynfekować nasze mieszkania, domy czy też miejsca pracy.

Można oczywiście stosować powszechnie dostępne środki do odkażania, jednak w przypadku dużych powierzchni warto zainteresować się profesjonalnymi rozwiązaniami. Można rozważyć kilka dostępnych opcji można wykorzystać lampy UV, jak również chlor czy ozon. Chlor pozostawia poz sobie charakterystyczny zapach, natomiast ozon nie pozostawia po sobie żadnych śladów. Dlatego ta metoda dezynfekcji jest chętniej wybierana, ozon jest to niezwykle skuteczny środek przeciwdrobnoustrojowy o działaniu przeciwbakteryjnym o pełnym spektrum działania, zabijający patogenne bakterie i grzyby, oferuje wiele korzyści w porównaniu z alternatywnymi sposobami dezynfekcji. Ponieważ jest to gaz, ma zdolność penetracji, której nie posiadają ciecze. Generator ozonu nigdy nie musi być napełniany roztworami i nie musi być obsługiwany ręcznie. Można zaprogramować go na uruchomienie o danej godzinie czy też po upływie jakiegoś czasu. Maszyna rozpoczyna pracę, przekształcając tlen z otaczającego powietrza w potężny, utleniający ozon. Jest to istotne ponieważ w czasie rozprowadzania ozonu w pomieszczeniu nie powinny przebywać żadne osoby.

Po zakończeniu działania warto przewietrzyć pomieszczenie, dzięki czemu można będzie w nim bezpiecznie przebywać.

Tego rodzaju dezynfekcja usuwa nie tylko bakterie i wirusy, ale także nieprzyjemne zapachy, Dzięki temu będzie można dokładnie odświeżyć wszystkie pomieszczenia. Dlatego też ozonowanie często wykonywane jest w starszych domach, gdzie chcemy pozbyć się charakterystycznego zapachy stęchlizny. Obecne wykonuje się także ozonowanie przedszkoli i żłobków, gdzie może wystąpić zagrożenie zarażeniem się grupą. Dlatego też aby dbać o zdrowie najmłodszych należy utrzymywać te miejsca w bardzo dobrym stanie. Dobrym pomysłem może być także ozonowanie dywanów i wykładzin, zostaną nie tylko usunięte roztocza, ale także nieświeży zapach. Jeżeli szukasz więcej informacji zobacz tutaj.