Loading...

Jak prawidłowo oczyszczać i dbać o swoją skórę

Aby jak najlepiej wykorzystać codzienne oczyszczanie twarzy, użyj formuły produktu, która jest dostosowana do twoich szczególnych gustów i potrzeb, ale przede wszystkim do rodzaju twojej skóry.

Jeśli twoja skóra jest wrażliwa lub skłonna do podrażnień, pamiętaj używaniu delikatnych preparatów. Produkt oczyszczający nie powinien zawierać żadnych silnych ani drażniących składników. Poszukaj formuły bez mydła, alkoholu i chemicznych zapachów czy sztucznych składników. Jeśli znajdziesz taki produkt z kojącymi składnikami aktywnymi, takimi jak ogórek, rumianek, kwas hialuronowy lub aloes, z pewnością będzie on odpowiedni. Jak prawidłowo oczyszczać i dbać o swoją skórę

Idealnym sposobem na delikatne oczyszczanie twarzy to woda micelarna nakładana ultramiękką ściereczką lub wacikiem.

Jeśli twoja skóra jest sucha, wybierz bogaty zabieg, który nie tylko zachowuje barierę ochronną skóry, ale także dobrze ją odżywia, zapobiegając ściągnięciu, suchości i dyskomfortowi. Dla cery bardzo suchej idealny wybór to olejek lub mleczko bez alkoholu, wzbogacony emolientem lub składnikiem nawilżającym, takim jak olej z awokado, skwalen, gliceryna, czy alantoina. Jeśli twoja skóra jest mieszana lub tłusta, poszukaj środka oczyszczającego, który nie zatyka porów, i który spełnia dwa zadania, a mianowicie delikatnie złuszcza, aby wyeliminować bakterie i zapobiegać zatykaniu porów, a także utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia, aby zapobiec wytwarzaniu nadmiaru sebum. Odpowiednia będzie odświeżająca pianka lub żel o nietłustym wykończeniu, najlepiej taki, który zawiera kwasy owocowe do peelingu i glicerynę do nawilżenia. Do zwilżenie i spłukiwania twarzy nie używaj zbyt ciepłej wody, która może uszkodzić skórę i spowodować rozszerzenie naczyń krwionośnych. Z pewnością hurtownia kosmetyczna online ma wszystkie niezbędne preparaty do pielęgnacji skóry. Nałóż odrobinę środka myjącego na dłonie, myjkę lub wacik, a następnie nałóż, delikatnie masując, stosując lekki nacisk i wykonuj okrężne ruchy. Jeśli potrzebujesz spłukać produkt, użyj ciepłej lub zimnej wody, a następnie osusz twarz, delikatnie poklepując ją czystym ręcznikiem. Unikaj pocierania, zwłaszcza jeśli twoja skóra jest wrażliwa, sucha lub skłonna do trądziku.