Loading...

Co warto wiedzieć o otulaczach bambusowych dla noworodków?

Noworodek w początkowych latach swojego życia potrafi przesypiać nawet do 20 godzin dziennie, zanim wypracuje swój własny rytm dobowy.

Istotne jest, aby w czasie snu zapewnić dziecku optymalny poziom ciepła, komfortu oraz bezpieczeństwa. W tym celu stosuje się różnorodne pościele, ubranka oraz specjalne otulacze wykonane z naturalnych tkanin o właściwościach oddychających. Są to produkty gwarantujące ciepło w okresie zimowym oraz odpowiednią przewiewność w porze letniej. Do ich grona zaliczają się między innymi otulacze bambusowe.

Co warto wiedzieć o otulaczach bambusowych dla noworodków?

Otulacze bambusowe i ich właściwości

Otulacze dla niemowlaków wykonane z materiałów bambusowych są produktami naturalnymi, które skutecznie pochłaniają wilgoć i nieprzyjemne zapachy oraz zatrzymują szkodliwe promienie UV. Dzięki temu dziecko jest chronione przed alergiami oraz schorzeniami powodowanymi przez różnorodne bakterie i grzyby. Niewątpliwą zaletą otulaczy jest ich szerokie zastosowanie. Mogą być wykorzystywane jako prześcieradła, podkłady do przewijaka czy też jako chusty do karmienia.

Otulacze wykonane w 100% z bambusa są produktami naturalnymi, które są bezpieczne dla dziecięcej skóry. Co więcej dostępne są one w wielu różnych wzorach i kolorach, które można dopasować do płci dziecka oraz gustów rodziców. Barwy takie oraz ich intensywność zostały wybrane tak, aby skutecznie stymulować zmysły dziecka już od najmłodszych lat. Otulacze tego rodzaju działają na dziecko uspokajająco, chronią przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi oraz poprawiają komfort i bezpieczeństwo snu.

Wysokiej jakości Otulacze bambusowe dla noworodka są dostępne w ofertach wielu producentów oraz sprzedawców. Spore ich grono prowadzi sprzedaż drogą internetową. Jest to niezwykle wygodna forma zakupów, ponieważ aby wejść w posiadanie wybranych otulaczy, wystarczy tylko złożyć zamówienie on-line, bez konieczności wychodzenia z domu. Co więcej sprzedaż internetowa sprawia, że takie produkty są dostępne dla wszystkich zainteresowanych odbiorców z całej Polski.