Loading...

Butelka plastikowa a zdrowie

Czy picie wody z plastikowych butelek jest zdrowe? Można się spotkać z coraz większą liczbą badań, które sugerują, że nie. W takim razie, jakie alternatywy znajdują się na rynku, którymi można zastąpić plastikowe butelki? O wiele zdrowsze będzie spożywanie wody filtrowanej.

 

Plastikowe butelki – dlaczego woda jest niezdrowa?

Na podstawie wielu badań można stwierdzić, że woda mineralna i źródlana, którą sprzedaje się w plastikowych butelkach, może być szkodliwa dla zdrowia. Badanie naukowców z Fredonia State University of New York niesie ze sobą przesłanki, że z butelek plastikowych mogą przedostawać się do wody cząstki tworzywa sztucznego. W opinii badaczy są one obecne w niemalże każdej wodzie w butelce z plastiku. W każdym litrze odnaleziono średnio aż 325 mikrocząsteczek plastiku.

 

Picie tego rodzaju wody może być także szkodliwe z innych powodów. Pozostawiając ją na słońcu lub w rozgrzanym samochodzie mogą do niej przeniknąć szkodliwe związki chemiczne, wydzielane z tworzywa sztucznego pod wpływem wysokiej temperatury. Mogą one negatywnie wpływać na układ hormonalny i prowadzić do rozwoju cukrzycy, astmy, a nawet nowotworów.

 

Woda z dzbanka z filtrem Dafi

Szczęśliwie, coraz częściej w wielu polskich domach pojawiają się dzbanki filtrujące. Nic w tym dziwnego, bowiem zapewniają one szereg korzyści dla posiadacza. Są one nie tylko wygodne, oszczędne i ekologiczne, ale nie zanieczyszczają także wody w taki sposób, jak czyni to plastikowa butelka.

 

Działanie tego rodzaju dzbanka sprowadza się do zatrzymywania szkodliwych związków chemicznych, które mogą znaleźć się w wodzie z kranu, przepuszczając wyłącznie czystą i w pełni zdatną do spożycia wodę. Filtrowana woda ma doskonały smak, który zasadniczo nie różni się od wody z plastikowej butelki. Nie ma jednak jej głównej wady, czyli długotrwałego pozostawania w otoczeniu szkodliwego tworzywa sztucznego. Dlatego woda filtrowana jest nie tylko zdrowsza, ale też smaczniejsza od jej odpowiednika w plastikowym opakowaniu. Dzbanki Dafi tworzone są z atestowanych tworzyw, które zostały dopuszczone do kontaktu z wodą pitną, dzięki czemu nie zanieczyszczają jej w żaden sposób.

 

 

 

Szukasz bardziej komfortowego rozwiązania? Postaw na system Flow Comfort.

Każdego dnia zużywa się mnóstwo litrów wody do wykonywania codziennych czynności jak picie czy przygotowywanie posiłku. Wykorzystując znaczne ilości wody, warto zadbać o jej jakość. Chociaż z oczyszczalni wypływa czysta, przepływa różnego rodzaju rurami, zbierając po drodze żelazo czy piasek, co pogarsza jej ogólne walory.

 

Cały system filtrujący Dafi pozwoli na uzyskanie wysokiej jakości wody z kranu, która zostanie przefiltrowana tuż przed samym wypłynięciem na zewnątrz. Dzięki temu zdobywa się pewność, że woda ta jest naprawdę zdrowa. Cały system jest stosunkowo prosty w montażu, a efekty, które dzięki niemu można uzyskać, są warte tej inwestycji. Tego rodzaju wodę można śmiało wykorzystywać do codziennych czynności, a także wlać do bidonu i zabrać ze sobą na wycieczkę czy do pracy. Dowiedz się więcej na blogu: https://dafi.pl/blog/