Loading...

Zdrowe gotowanie 101: Pomysły na posiłki bezglutenowe

Nauka gotowania to umiejętność, która przyda się Tobie przez całe życie.

Gotowanie jest przydatne, ponieważ musisz nakarmić siebie i swoją rodzinę, a także jest fajnie. Postępowanie zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tym artykule pomoże ci dowiedzieć się więcej o tej przydatnej życiowej umiejętności.Gotując dowolny przepis, używaj najlepszych składników, na które możesz sobie pozwolić. Kiedy tylko możesz, posmakuj trochę importowanych serów lub lepszej jakości mięs, abyś mógł zjeść smaczny posiłek w restauracji w domu. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wrażenia, spróbuj kreatywnie ułożyć posiłek z odrobiną zastanowienia, od czasu do czasu na coś innego.Upewnij się, że masz wcześniej ustawione nakrycia, aby zmniejszyć stres, który będziesz odczuwać, gdy przyniesiesz jedzenie do stołu. Wysoki poziom stresu nie miesza się dobrze podczas gotowania, biorąc pod uwagę niebezpieczeństwo, więc będziesz chciał go jak najbardziej ograniczyć.Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, robiąc hamburgery, jest próba i błąd. Zamiast zgadywać, że mięso jest dobrze ugotowane, zrób małego kotleta i posmakuj go samemu. Pozwoli to dostosować poziom przypraw i ugotować burgera w razie potrzeby.Gotując kolejny duży garnek spaghetti, dodaj kroplę oleju do wrzącej wody. Zapobiegnie to sklejaniu się makaronu i poprawi jego smak. Twój czas gotowania pozostanie taki sam i nie będzie dodatkowej pracy przy użyciu tej metody.Prostym sposobem na eksperymentowanie z łączeniem pikantnych smaków w kuchni i nie wydawanie dużych pieniędzy na marnowanie żywności, jest przekształcenie swoich pomysłów w omlet. Zdrowe gotowanie 101: Pomysły na posiłki bezglutenowe

Jajka, zwłaszcza białka, są dość bezsmakowe i stanowią świetne „płótno”, na którym można „namalować” wybrane składniki, a następnie połączyć je w danie.

Niewielkie partie jajecznicy, w które możesz złożyć składniki, będą również stanowić neutralne tło dla Twoich testów smaku.Granitowa powierzchnia doskonale nadaje się do rozmrażania zamrożonej żywności, zwykle zajmuje mniej niż połowę czasu potrzebnego do typowego rozmrażania na blacie, ponieważ granit pochłania zimno (i ciepło) umieszczonych na nim przedmiotów, dzięki czemu granit dosłownie „wysysa” zimno z Twoje mrożonki. Granit to również niesamowita powierzchnia do przygotowania ciasta po posypaniu odrobiną mąki. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na przerobienie swojej kuchni w granicie, sprawdź u sprzedawcy granitu kawałki złomu lub zleć wycięcie i wypolerowanie mniejszego kawałka za ułamek kosztów przebudowy kuchni.Oto świetna wskazówka dotycząca gotowania, której możesz użyć, gdy masz do czynienia z śmierdzącym czosnkiem. Po kontakcie z czosnkiem po prostu pocieraj ręce kawałkiem stali nierdzewnej przez 30 sekund. To może być zlew lub klamka. Po wykonaniu tej czynności umyj ręce mydłem jak zwykle. Stal nierdzewna pomaga usunąć nieprzyjemny zapach z rąk.Możesz zaoszczędzić czas i energię, gotując jednocześnie większe porcje posiłku, a następnie przechowując je w zamrażarce na później. Podziel posiłek na kilka pojemników wielkości porcji i odłóż je. W noc, kiedy nie masz czasu na gotowanie od podstaw, po prostu wyciągnij pojemnik i rozmroź go.Jak widać, gotowanie nie jest tak trudne, jak mogłoby się wcześniej wydawać. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, jesteś na dobrej drodze do zostania kompetentnym szefem kuchni. Twoja rodzina będzie zachwycona pysznymi posiłkami, które im zapewnisz, i prawdopodobnie również im przekażesz te umiejętności.