Loading...

Nawet dorosłe osoby lubią się przebierać na przyjęcia karnawałowe

Przebierając się dzieci nie tylko wykorzystują swoją wyobraźnię, ale również ćwiczą zdolności motoryczne i rozwijają siłę fizyczną w czynnościach takich jak wspinaczka i skakanie jak superbohater, bieganie jak kot czy dinozaur, lub tańczenie jak balerina.

Są to ruchy, których zwykle nie wykonaliby w życiu codziennym, więc mają dużo praktyki w ruchu i rozciąganiu oraz dużo ćwiczeń fizycznych podczas balu przebierańców. Dzieci uczą się od siebie nawzajem, a także od innych osób poprzez odgrywanie ról. Przechodzą do wspólnej zabawy, gdy wchodzą w interakcje i komunikują się o tym, co robią, kim są i w co się przebrały. Przebieranie to świetny sposób na zachęcanie do pracy zespołowej i zainteresowania innymi. Dzieci uczą się w ten sposób komunikować i negocjować ze sobą oraz dzielić się informacjami, jakie posiadają. Na zmianę, współpracują, uzgadniają tematy i grają zgodnie z zasadami, a wszystkie te umiejętności są niezwykle ważne, których należy się nauczyć w miarę dorastania. Inną ważną częścią przebieranek jest to, że dzieci mogą uczyć się umiejętności przydatnych w różnych zawodach i rolach. Mogą dosłownie postawić się w sytuacji swoich bohaterów i wzorców do naśladowania z książek, filmów, bajek czy codziennego życia. To z kolei zachęca ich do zbadania, co by zrobili i jak by się zachowali, gdyby byli budowniczym, pielęgniarką, strażakiem, policjantem, tancerką, a nawet kierowcą wyścigowym. Nawet dorosłe osoby lubią się przebierać na przyjęcia karnawałowe

Zabawa kostiumowa to dla dzieci dobra lekcja empatii.

Wyobrażając sobie, że są inną osobą, dziecko musi postawić się na jej miejscu i dowiedzieć się, jakie ma ona zadania do wykonania, i jak je wykonuje. Również dorośli lubią się przebierać, możesz więc kupić również stroje karnawałowe dla dorosłych. Dziecko z rówieśnikami mogą odegrać swoje własne sytuacje i tworzyć historie, a nawet zabawy z różnymi postaciami. Wszystko to wzmacnia zdolność rozumienia uczuć oraz problemów innych ludzi. Zakładanie kostiumów pomaga budować słownictwo, gdy dzieci decydują, co powie ich bohater i jak się powinien zachować.