Loading...

Utrzymanie finansów przed wymykaniem się spod kontroli

Nigdy więcej nie daj się przytłoczyć rachunkami i innymi obowiązkami fiskalnymi, postępując zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tym artykule.

Zbilansowanie książeczki czekowej i stworzenie budżetu pomoże Ci w pełni wykorzystać Twoje dochody. Korzystaj z list zakupów i ustalaj priorytety swoich wydatków, aby uniknąć popełnienia błędu, który zadłuży Cię.Korzystając z bankomatu podczas podróży, upewnij się, że sam bank jest otwarty. Bankomaty mają irytującą tendencję do jedzenia kart. Jeśli Twoja karta jest zjadana w banku, który jest setki mil od domu, może to być poważna niedogodność. Jeśli bank jest otwarty, prawdopodobnie będziesz w stanie odzyskać swoją kartę.Popraw swoje umiejętności w zakresie finansów osobistych dzięki bardzo przydatnej, ale często pomijanej wskazówce. Upewnij się, że bierzesz około 10-13% swoich wypłat i odkładasz je na konto oszczędnościowe. Pomoże ci to znacznie w trudnych ekonomicznie czasach. Wtedy, gdy nadejdzie nieoczekiwany rachunek, będziesz miał środki na jego pokrycie i nie będziesz musiał pożyczać i płacić odsetek.Karty kredytowe Rewards to świetny sposób na zdobycie czegoś dodatkowego za rzeczy, które i tak kupujesz. Jeśli używasz karty do płacenia za powtarzające się wydatki, takie jak paliwo i artykuły spożywcze, możesz gromadzić punkty na podróże, posiłki lub rozrywkę. Tylko pamiętaj, aby spłacić tę kartę pod koniec każdego miesiąca.Posiadanie planu oszczędnościowego jest ważne, więc zawsze planuj na deszczowy dzień. Utrzymanie finansów przed wymykaniem się spod kontroli

Powinieneś starać się mieć wystarczająco dużo pieniędzy w banku na pokrycie niezbędnych rachunków przez sześć miesięcy.

Jeśli stracisz pracę lub znajdziesz się w sytuacji awaryjnej, dodatkowe pieniądze pozwolą Ci przejść.Jeśli zalegasz ze spłatą kredytu hipotecznego i nie masz nadziei, że staniesz się aktualny, sprawdź, czy kwalifikujesz się do krótkiej sprzedaży, zanim pozwolisz, aby Twój dom został przejęty. Chociaż krótka sprzedaż nadal będzie miała negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową i pozostanie w Twoim raporcie kredytowym przez siedem lat, wykluczenie ma bardziej drastyczny wpływ na Twoją zdolność kredytową i może nawet spowodować odrzucenie Twojego podania o pracę przez pracodawcę.Aby poprawić swoje nawyki związane z finansami osobistymi, spraw, aby budżet był prosty i osobisty. Zamiast tworzyć ogólne kategorie, trzymaj się ściśle własnych nawyków dotyczących wydatków i tygodniowych wydatków. Szczegółowy i konkretny rachunek pozwoli Ci dokładnie śledzić, jak i gdzie wydajesz swoje dochody.Zamiast iść do salonu samochodowego i podpisywać umowę najmu nowego samochodu, spójrz na wszystkie używane samochody na parkingu. Czasami lepiej jest kupić używany samochód, ponieważ zapłacisz znacznie niższą cenę i ostatecznie uzyskasz wartość odsprzedaży.Jeśli masz kartę kredytową o wysokim oprocentowaniu, najpierw ją spłać. Pieniądze, które zaoszczędzisz na opłatach, mogą być znaczne. Bardzo często zadłużenie na karcie kredytowej jest jednym z najwyższych i największych długów w rodzinie. Stawki najprawdopodobniej wzrosną w najbliższej przyszłości, więc powinieneś skupić się na spłacie już teraz.Nie pożyczaj od swojego 401K. Potraktuj to tak samo, jak okradanie się, ponieważ zabierasz cenne pieniądze ze swojego konta emerytalnego. Podczas gdy używasz funduszy na coś innego, nie mogą one zyskać zainteresowania na rynku. Ponadto prawdopodobnie będziesz płacić wysokie opłaty i podatki.Nigdy nie spłacaj rachunków kartami kredytowymi, chyba że możesz je szybko spłacić. Wysokie stopy procentowe tylko jeszcze bardziej zadłużą Cię i utrudnią Ci kiedykolwiek saldo konta na plusie. Zapamiętaj te wskazówki, aby jak najlepiej wykorzystać swoje dochody.