Loading...

Płytki do kuchni i łazienki

W kuchni i w łazience na podłodze warto zastosować płytki, które będą odporne na działanie wody, ścieranie, będą to płytki antypoślizgowe.

Dzięki temu będziemy mogli łatwo zachować czystość, przez długi czas pozostaną one jak nowe. Oczywiście możemy wybrać różnego rodzaju kolory, struktury, mogą być to płytki w jednym kolorze, przykładowo białe lub też kremowe, które są chętnie wybierane przez wielu klientów. Oczywiście mogą być to płytki, które będą po ułożeniu tworzyły określony wzór. Wiele osób na podłodze decyduje się na płytki, które imitują różnego rodzaju kamień naturalny czy też marmur, oczywiście dostępne są także płytki, które imitują panele drewniane. Posiadają one dosyć dużą długość, są raczej wąskie, mają imitować deskę lub też panel drewniany, czy też wykonany z innego materiału. W przypadku kiedy zastanawiamy się nad wyborem płytek, powinniśmy zwrócić uwagę na ich rodzaje, ale także funkcjonalność. W przypadku płytek łazienkowych będziemy wybierali płytki o niskiej nasiąkliwości, nie chcemy aby woda wraz z nieczystościami wnikała w nasze płytki, pozostawiając później nieestetyczne plamy. Oczywiście powinniśmy także pamiętać, iż w zależności od natężenia ruchu w naszych poszczególnych pomieszczeniach powinniśmy dobrać płytki odporne na ścieranie.

Płytki do kuchni i łazienki

W przypadku łazienki czy też salonu, gdzie nie wchodzimy w butach, może być to płytka, która jest mniej odporna na ścieranie, natomiast w przedpokoju czy w korytarzu będziemy chcieli położyć płytki bardziej odporne, bardziej wytrzymałe.

W tym wypadku musimy zwrócić uwagę na oznaczenie PEI, zazwyczaj posiada skalę od jednego do pięciu, gdzie pięć są to płytki najbardziej odporne na ścieralność. Oczywiście możemy dobierać dowolną kolorystykę, w naszej łazience czy też w kuchni będziemy mogli uzyskać różnego rodzaju kolory na ścianach, można je łatwo połączyć z naszymi meblami. Jeżeli przykładowo posiadamy jasne meble, dobrym pomysłem może być wybranie ciemnych płytek, które będą kontrastowały odpowiednio z naszymi szafkami. Oczywiście nie możemy zapominać o odpowiedniej podłodze, która będzie dopełniała całości. Obecnie coraz częściej osoby, które posiadają w domu panele podłogowe lub też deskę, decyduje się na użycie płytek, które posiadają wygląd paneli drewnianych. Dobrym przykładem jest tutaj płytka firmy manuka cream opoczno, która do złudzenia przypomina panel drewniany. Z pewnością możemy dobrać tutaj różne rodzaje odcieni, różne od działań struktury drewna, które imituje nasza płytka.

Posted in: Dom