Loading...

Dzięki tym wskazówkom Twój pies będzie bezpieczny i szczęśliwy.

Chcesz zostać właścicielem psa? A może masz już psa? Każdy, kto interesuje się psami, powinien wiedzieć, jak być odpowiedzialnym właścicielem.

Poniższe informacje mogą ci pomóc, jeśli chodzi o najlepszego przyjaciela człowieka. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o psach jako zwierzętach domowych.Możesz wiedzieć, że czekolada jest niebezpieczna dla psów, ale możesz nie znać szczegółów. Czekolada jest niebezpieczna ze względu na stymulanty kofeinę i teobrominę. Najbardziej niebezpieczne jest pieczenie czekolady z dużą ilością stymulantów. Biała czekolada zawiera najmniej stymulantów. Zabierz psa do weterynarza, jeśli zje czekoladę.Jeśli Twój pies jest bardzo awanturniczy lub łatwo pobudliwy, eksperci zalecają, aby nie zabierać go ze sobą na wakacje. Wiele razy dreszczyk i zamieszanie związane z nowym obszarem wypełnionym nieznajomymi jest zbyt duże dla hiper psa i mogą wystąpić nieprzyjemne incydenty. Zamiast tego znajdź świetną budę do opieki nad swoim psiakiem.Nigdy nie dawaj swojemu psu prawdziwej kości do gryzienia. Kości mogą osadzać się w jamie ustnej lub gardle, powodując wyniszczające obrażenia. Rawhide to świetna przekąska, której możesz użyć zamiast prawdziwych kości.Jeśli masz problemy z zachowaniem swojego zwierzaka podczas sesji pielęgnacyjnej, zastosuj pozytywne wzmocnienie. Swoimi słowami i tonem pochwal swojego psa za każdą drobną rzecz, którą robi dobrze w czasie, gdy z nim pracujesz. Daj mu smakołyk, gdy skończysz, aby zaczął kojarzyć pielęgnację z czymś dobrym. Powinieneś zmienić zachowanie swojego psa w mgnieniu oka!Niektórzy uważają, że często trzeba kąpać psa. Prawda jest taka, że ​​jeśli Twój pies nie wpadnie w coś, aby się ubrudzić, wystarczy go kąpać raz na dwa do czterech miesięcy. Dzięki tym wskazówkom Twój pies będzie bezpieczny i szczęśliwy.

Częstsze kąpiele mogą pozbawić skórę olejków, których potrzebują do zdrowej sierści i skóry.Jeśli twój weterynarz daje ci lekarstwa, które możesz zabrać do domu i podać swojemu psu, koniecznie poproś go o połknięcie.

Psy różnią się tolerancją na tabletki i płyny o złym smaku, więc miej kilka sztuczek w zanadrzu na wypadek, gdyby się opierał. Nakłonienie psa do przyjmowania leków jest ważne, ale często stanowi wyzwanie.Poznaj podstawy pierwszej pomocy dla zwierząt domowych, jeśli masz psa w swojej rodzinie. Możliwość szybkiej reakcji w nagłych wypadkach, takich jak ugryzienie psa przez węża, może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią. Przeczytaj dobrą książkę na ten temat lub poproś weterynarza o zapoznanie Cię z podstawami.Pamiętaj, że psy są stworzeniami z przyzwyczajenia i wszystko, co z nim zaczniesz, będzie oczekiwane w przyszłości. Jeśli nie chcesz, żeby z tobą spał, nie pozwól mu robić tego tylko od czasu do czasu. Podobnie, jeśli nie chcesz, żeby żebrał przy stole, nigdy nie częstuj go jedzeniem. Nauczy się i zaakceptuje rzeczy, jeśli będziesz konsekwentny.Podnieś psa prawidłowo. Jeśli masz małego psa lub szczeniaka, połóż jedną rękę pod jego klatką piersiową, a drugą trzymaj jego zad i tylne nogi. Jeśli podnosisz dużego psa, podnieś go od spodu, podtrzymując klatkę piersiową, używając jednej ręki i drugiej ręki, aby podeprzeć jego tył. Nigdy nie podnoś psa za tylne nogi, ogon lub kark.Pies może być wiernym towarzyszem, ale musisz wiedzieć, jak być odpowiedzialnym właścicielem. Ten artykuł zawiera wskazówki, których może użyć każdy właściciel psa, aby upewnić się, że czas ze swoim pupilem będzie przyjemny. Wykorzystaj to, czego się nauczyłeś, aby mieć najlepszy możliwy związek.