Loading...

Jak zregenerować turbosprężarkę?

W nowoczesnych turbosprężarkach stosowanych w mniejszych silnikach są one bardziej podatne na uszkodzenia, a gdy zawiodą w eksploatacji, często może to prowadzić do poważnych awarii wykraczających poza ekonomiczną naprawę, a wszystkie główne części muszą zostać wymienione.

W rezultacie wzrosło zapotrzebowanie na producentów części zamiennych, oraz na profesjonalne warsztaty samochodowe, które zajmują się regeneracją turbosprężarek. Dostępność wstępnie wyważonych podzespołów i zwiększone zapotrzebowanie na prawidłowo działające turbosprężarki doprowadziło do powstania wielu nowych firm oraz warsztatów napraw turbosprężarek. Niektóre z tych firm nie mają dostępu do odpowiedniego sprzętu ani niezbędnego doświadczenia w pracy z turbosprężarkami, dlatego może to prowadzić do słabej wydajności turbosprężarek.

Niepoprawna przebudowa lub ustawienie turbosprężarki może spowodować przedwczesną awarię turbosprężarki, a także może mieć wpływ na osiągi silnika, co może prowadzić do zwiększenia zwrotów gwarancyjnych.

Inną kwestią jest to, że tani producenci również rozpoznali popyt, a rynek jest teraz zalany wieloma gorszymi produktami, co obniża ich jakość. Dlatego tak ważne jest, aby przy awarii turbosprężarki wybrać specjalistyczne przedsiębiorstwo specjalizujące się w regeneracji turbosprężarek. Ważne jest, aby zrozumieć, że turbosprężarka to precyzyjnie zaprojektowany sprzęt. Naprawa turbo jest wysoce wykwalifikowaną pracą i wymaga użycia specjalistycznego sprzętu i precyzyjnie zaprojektowanych części naprawczych. Wybierając specjalistę do naprawy turbosprężarek, upewnij się, że firma ma dostęp do właściwego sprzętu i wiedzy profesjonalistów, którzy używają wysokiej jakości części i w pełni rozumieją kompletny zespół turbosprężarki. Jedno jest pewne, dzięki usłudze takiej jak regeneracja turbo, otrzymasz to, za co płacisz i nie będziesz musiał wymieniać turbosprężarki na nową. Test do maksymalnej liczby obrotów zapewnia prawidłowe działanie we wszystkich trybach, bez dobrze znanego gwizdania spowodowanego przez wibracje.