Loading...

Wybieraj wygodne ubrania jeśli karmisz dziecko piersią

Podczas gdy karmienie piersią przy użyciu zwykłego biustonosza jest nadal możliwe, inwestycja w dobrej jakości, wygodny biustonosz do karmienia z pewnością znacznie ułatwi to zadanie.

Biustonosze i podkoszulki z wbudowanymi biustonoszami, które są przeznaczone dla matek karmiących, wykorzystują klipsy, napy i haczyki, które pozwalają złożyć tylko część materiału bez uszczerbku dla struktury i wsparcia samego biustonosza. Aktywne mamy również potrzebują wsparcia przy karmieniu piersią. Karmienie piersią nie powinno wpływać na twoją zdolność do aktywności, jednak nie można zaprzeczyć, że zmiany w piersiach oznaczają, że potrzebujesz dodatkowego komfortu i wsparcia. Taka bielizna powinna być wykonana z oddychającego, odprowadzającego wilgoć materiału, który zapewnia chłód i suchość, a łatwe zapięcia magnetyczne, zamiast skomplikowanych plastikowych haczyków, pomagają sprawniej karmić dziecko piersią. Jednym ze sposobów, aby podczas karmienia nadal modnie się ubierać, jest nakładanie ubrania na podkoszulek lub top z wbudowanym biustonoszem do karmienia.

W ten sposób możesz podnieść koszulkę wierzchnią od dołu bez odsłaniania całego tułowia, jeśli wolisz go zakryć.

Wybór wygodnych tkanin bawełnianych lub bambusowych jako dolnej warstwy sprawi, że ten styl ubioru nie stanie się zbyt gorący, co jest ważne szczególnie latem. Koszule i bluzki zapinane na guziki czy zamki zapewniają łatwy dostęp do piersi podczas karmienia, co pozwala na pozostanie przykrytą w innych miejscach, jeśli tego właśnie potrzebujesz. Nie ma wtedy potrzeby zakładania dodatkowych warstw odzieży, dzięki czemu jest to świetna opcja na cieplejsze dni. Takie wygodne zapięcia świetnie sprawdzają się w sukienkach, topach, bluzkach czy kombinezonach. Możesz również wybierać ubrania do karmienia z kopertowymi przodami, co również zapewni łatwy dostęp do piersi w razie potrzeby, ale nie odkryje zbyt wiele ciała. Poszukaj modnych i stylowych ubrań dla kobiet karmiących w Internecie. Jest to bardzo wygodna forma robienia zakupów dla młodych mam.