Loading...

Zaizoluj dach budynku, ponieważ straty ciepła są tam największe

Izolacja natryskowa z pianki o zamkniętych komórkach to dosyć sztywny materiał o średniej gęstości.

Może być ona używana do zastosowań zewnętrznych, takich jak ciągła izolacja, jak również do zastosowań wewnętrznych. Ten rodzaj izolacji piankowej nadaje się również do małych obszarów, które wymagają najwyższej możliwej grubości ocieplenia, aby spełnić wymagania przepisów budowlanych. Piankowa izolacja o otwartych komórkach najlepiej nadaje się do zastosowań wewnętrznych, oferując szereg zalet w porównaniu do tradycyjnych włóknistych materiałów izolacyjnych.

Zaizoluj dach budynku, ponieważ straty ciepła są tam największe

Zainwestuj w ocieplanie dachów pianą dla skutecznej izolacji

Tego typu ocieplenie poddasza i dachu pianką rozwala na suszenie dwukierunkowe, może bez problemów wytrzymać długotrwałe pełzanie i ruchy sezonowe, można taką izolację zainstalować po znacznie niższych kosztach i osiągnąć odpowiednią wartość ocieplenia. Dodatkowo piany natryskowe nie pozwalają na kondensację wilgoci w pomieszczeniu, a tym samym nie ma ryzyka powstania pleśni czy grzyba na ścianach czy sufitach budynku. Pianka poliuretanowa zapewnia także właściwości tłumiące dźwięk, co sprawi, że nasz dom będzie odpowiednio wyciszony, a hałas z zewnątrz nie będzie nam przeszkadzał.

Podczas gdy izolacja piankowa o otwartych komórkach ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi typami izolacji, izolacja natryskowa o zamkniętych komórkach wykracza poza oferowanie dodatkowych korzyści. Chociaż natryskiwana pianka izolacyjna o zamkniętych komórkach ma wyższy koszt w przeliczeniu na metry, jest wiele korzyści, które oferuje ten materiał izolacyjny. Przede wszystkim piana stosowana do ocieplenia dachu ma niższą przepuszczalność pary, jest odporna na uszkodzenia i zamoczenie, łatwo stosuje się ją w małych, wąskich i niewygodnych przestrzeniach, w których inny rodzaj izolacji nie sprawdzi się tak dobrze.

Inwestując w wysokiej jakości ocieplanie dachów pianą masz pewność, że twój dom jest prawidłowo izolowany przed uciekaniem ciepłego powietrza i dostawaniem się chłodu do pomieszczeń.