Loading...

Wiele przedsiębiorstw przestaje używać słomek plastikowych

Na dzień dzisiejszy słomki papierowe są jedną z najpopularniejszych alternatyw dla słomek plastikowych w restauracjach, barach i innych przedsiębiorstwach, a także w gospodarstwach domowych.

Teoretycznie mogą one przetrwać nawet kilka godzin w zimnym napoju, zanim utracą swoją strukturę i rozmiękną. Zanim zdecydujesz się na zakup papierowych słomek, upewnij się, że kupujesz te, które są tak naprawdę przyjazne dla środowiska i zrównoważone, oraz ulegają biodegradacji i nadają się do kompostowania. Słomki plastikowe nie są naszym jedynym problemem zaśmiecania środowiska produktami z tworzyw sztucznych. Istnieje wiele innych jednorazowych tworzyw sztucznych, które można usunąć z naszego życia. Zachęca się do zaprzestania używania nie tylko plastikowych słomek, ale także plastikowych toreb, butelek lub innych jednorazowych plastikowych przedmiotów. Obecnie w sprzedaży znajdziemy kilka rodzajów ekologicznych słomek jednorazowych i wielokrotnego użytku. Oprócz tych z papieru możemy kupić słomki wykonane ze szkła, bambusa, czy stali nierdzewnej.

Przy tak wielu dostępnych opcjach trudno zdecydować, która z nich jest najlepsza i która będzie odpowiednia do twoich potrzeb.

Jeśli jesteś właścicielem restauracji lub baru i musisz podawać klientom słomki jednorazowe, możesz oferować użycie dowolnego rodzaju słomki biodegradowalnej, na przykład słomki papierowe. Ważne jest również, aby podawać słomki tylko na życzenie, ponieważ nawet słomki ulegające biodegradacji mają wpływ na środowisko, a do produkcji wymagają użycia zasobów naturalnych. Kupowanie różnych słomek wielokrotnego użytku może łatwo wprowadzić zamieszanie, dlatego warto rozważyć wady i zalety każdego materiału, z którego słomka została wykonana. Warto jednak zauważyć, że ostatecznie picie napojów bez użycia słomki będzie zawsze najbardziej przyjazną dla środowiska opcją. Chociaż zmniejszenie użycia plastikowej słomki może nie pozbyć się całego plastiku w środowisku, istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć zanieczyszczenie plastikiem.