Loading...

Jakiej pomocy może udzielić nam prawnik?

Osoby, które potrzebują pomocy prawnej z zakresu spraw rodzinnych, mogą obecnie skorzystać z pomocy prawników, którzy będą wiedzieli, w jaki sposób doradzić klientowi w przypadku rozwodu, separacji, uzyskania praw opieki nad dziećmi.

Sprawy związane z rozwodami często są dość trudne, małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia polubownie, dlatego poszukują pomocy prawnej, aby wejść na drogę sądową.

Jakiej pomocy może udzielić nam prawnik?

Pomoc prawna w sprawach rozwodowych

Prawnicy mogą doradzić klientowi, jakie dokumenty należy przygotować, jak może wyglądać sprawa sądowa, jakie dowody czy też argumenty należy wykorzystać. W przypadku rozwodu w grę wchodzi także rozdzielność majątkowa, niekiedy jest to problem ze względu na niemożliwość ustalenia wartości majątku, która satysfakcjonuje oboje małżonków. W tym przypadku należy powołać się na biegłego, który oceni wartość nieruchomości, domów, działek, aut należących do małżonków, aby sprawiedliwie podzielić majątek. Dodatkowo często w grę wchodzi także opieka nad dziećmi, rodzice mogą wnosić o pozbawienie władzy rodzicielskiej, o uregulowanie kontaktów z dziećmi. Doświadczony prawnik będzie wiedział, w jaki sposób najlepiej pomóc stronie, aby uzyskać wyrok, którego klient kancelarii oczekuje.

Prawnik zajmie się przygotowaniem pisma procesowego, może być to pozew, apelacja, zażalenie czy też różnego typu wnioski, które będą potrzebne podczas rozprawy sądowej. Klienci mogą zdecydować się na konsultację prawną, należy wówczas bardzo szczegółowo przedstawić sytuację, aby prawnik wiedział jaką drogę należy obrać podczas rozprawy sądowej. Adwokat może udzielić nam wiele informacji na temat obowiązującego prawa, przykładowo przesłanek, które są niezbędne dla uzyskania rozwodu, będzie to zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. W tym przypadku chodzi o ustanie więzi pomiędzy małżonkami, nie ma szans na naprawienie relacji. Adwokat pomoże ocenić, czy w danej sprawie możemy wystąpić z pozwem o rozwód, dodatkowo może być to rozwód z orzeczeniem winy lub też bez orzekania winy, co mogą ustalić między sobą małżonkowie.

Więcej informacji na temat usług, jakie oferuje kancelaria adwokacka, możemy znaleźć na stronie kancelaria-bpg.pl, dowiemy się tam dokładnie w jaki sposób adwokat może pomóc w sprawie rozwodowej. Dodatkowo adwokaci specjalizują się także w prawie spadkowym, karnym, cywilnym. Będą mogli pomóc nam w wielu obszarach związanych z polskim prawem czy też przypadku spraw sądowych.