Loading...

Jak zadbać o skórzane siedzenia w samochodzie

Do czyszczenia wszystkich skórzanych części we wnętrzu pojazdu używa się specjalnych środków do czyszczenia i pielęgnacji skóry.

Jeśli skóra jest sucha, można zastosować odżywkę dostosowaną do powierzchni skórzanych, aby czyszczenie było bardziej wydajne. Do nakładania produktów używa się miękkiej szmatki, a wszelkie pozostałości preparatu dokładnie się usuwa.

Jak zadbać o skórzane siedzenia w samochodzie

Czyszczenie i pielęgnacja tapicerki skórzanej

Jeśli masz w samochodzie skórzane siedzenia, upewnij się, że regularnie nakładana jest dobra odżywka lub powłoka, aby zapobiec jej wysychaniu i pękaniu. Utrzymywanie wnętrza pojazdu w czystości zapobiegnie również gromadzeniu się nieprzyjemnych zapachów, brudu lub kurzu w samochodzie. Można również porozmawiać z detailerem, jakie są dostępne opcje czyszczenia i pielęgnacji samochodu z siedzeniami ze skóry, jak o nie dbać, aby jak najdłużej wyglądały dobrze.

Jeśli masz skórzaną tapicerkę w swoim samochodzie, okresowo ją czyść i chroń odpowiednimi środkami. Bez pielęgnacji skóra może wysychać, pękać, twardnieć, a nawet zacząć się kruszyć. Podobnie jak w przypadku powierzchni winylowych, trzeba uważać, aby nie nałożyć zbyt dużej ilości odżywki do skóry i zetrzeć nadmiar produktu. Dywaniki i siedzenia w twoim samochodzie mogą zabrudzić się od wszystkiego, co naniesiesz na butach i ubraniu. Plamy, okruchy z jedzenia, które spożywasz w samochodzie, sierść zwierząt gromadzi się w każdej szczelinie i zakamarku. Regularne czyszczenie jest bardzo ważne, aby brud nie gromadził się i nie powodował uszkodzeń.

Produkt, którego używasz do czyszczenia i pielęgnacji wnętrza pojazdu, powinien zawsze mieć w sobie jakąś ochronę przed promieniowaniem UV. Skórę i tkaninę można chronić różnymi produktami dostępnymi na rynku, zobacz na stronie https://detailingstore.pl/47-tapicerka-skorzana. Dzięki temu będą odporne na plamy, blaknięcie i wchłanianie wszelkich zanieczyszczeń, które mogą być później trudne do usunięcia. Detailing samochodu jest ważny i pomoże wskazać właściwy kierunek przy podejmowaniu decyzji o ochronie i konserwacji samochodu.