Loading...

Jak wykryć podsłuch w naszej firmie zanim wypłyną dane?

Postęp technologiczny, powoduje że wiele urządzeń elektronicznych możemy podda miniaturyzacji, dzięki temu coraz popularniejsze stają się różnego rodzaju kamery szpiegowskie.

Za ich pomocą możemy z ukrycia rejestrowa obraz. Będzie to przydatne w szczególności w różnego rodzaju sklepach, halach czy hurtowniach. Ich wielkość pozwoli je umieścić w taki sposób aby nie były widoczne. Obecnie kamery szpiegowskie, posiadają wielkość kilku centymetrów więc niezauważone mogą pracować w bardzo wielu miejscach. Przewody do nich prowadzące mogą iść w wiązce innych kabli, wówczas nie będą się rzucały w oczy. Jeśli ktoś nie ma ochoty być podsłuchiwany, musi kupić sobie wykrywacze podsłuchów. To jeszcze mało popularny sprzęt, jednak w miarę jak rozwija się technologia podsłuchów, wykrywacze podsłuchów wcale nie zostają w tyle. Co prawda są jeszcze sposoby na śledzenie i podsłuchiwanie innych, gdzie wykrywacze podsłuchów nie za wiele się zdadzą, ale jest ich stosunkowo mało. Mało kto wie, jak się zabezpieczać przed podsłuchami w komunikatorze gadu gadu, ale całe szczęście że nie wszyscy wiedzą jak w ogóle używać takiego podsłuchu.

Każdy kto chce chronić swoje dane powinien zakupić specjalny sprzęt wykrywający podsłuchy jak również oprogramowanie szpiegujące.

Kiedyś podsłuchy były to urządzenia elektroniczne z nadajnikiem, obecnie coraz częściej jest to oprogramowanie które zostaje zainstalowane w naszych telefonach czy też komputerach. Obecnie pracownicy używają na co dzień różnych urządzeń mobilnych oprócz telefonów są to także tabletu. Wielu pracowników jest w nich wyposażonych. W codziennej pracy. Naturalnie urządzenia te podłączone są do internetu bezprzewodowego. Dlatego tez narażone są na wyciek danych, oczywiście zagrożone mogą być także komputery używane w firmie. Jeżeli chcemy mieć pewność że nie będziemy podsłuchiwani powinniśmy przeprowadzić audyt w naszej formie i wprowadzić specjalne procedury bezpieczeństwa. Z pewnością należy także przeszkolić naszych pracowników z procedur bezpieczeństwa. Na temat tego rodzaju zabezpieczeń więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://wykrywaniepodsluchow.pl/oferta/wykrywanie-podsluchow/.