Loading...

Jak wybrać dobrego adwokata rozwodowego

Przeżywanie rozwodu lub batalii o opiekę nad dzieckiem jest niezwykle stresującym i przytłaczającym doświadczeniem. Bardzo często można poczuć się osamotnionym i zagubionym podczas całego procesu.

Przeciętny człowiek może nie mieć pojęcia, jakie jest prawo rodzinne lub jakie przysługują mu prawa. Ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać odpowiedniego adwokata rozwodowego, który pomoże przejść przez proces rozwodowy. Dlatego często ktoś, kto decyduje się na rozwód poszukuje adwokata, który pomoże mu rozwiązać jego sprawę. Jednak zdecydowanie zbyt często klienci wybierają swoich prawników tylko na podstawie niskich kosztów lub rekomendacji od znajomych i nie zatrudniają wykwalifikowanego prawnika, a wyniki tego mogą być katastrofalne. Zapewne wielu z was słyszało klasyczne zdanie: mam przyjaciela, który jest prawnikiem.

Jestem pewien, że może ci pomóc naprawdę tanio. Ten przyjaciel zapomina ci powiedzieć, że jego przyjaciel jest adwokatem obrony kryminalnej, który miał tylko trzech klientów w ciągu ostatnich dziesięciu lat swojej praktyki prawniczej i nie zna się na prawie rodzinnym.

Idziesz więc na spotkanie z tym adwokatem, który wydaje się być bardzo kompetentny i chętny do pomocy. Ostatecznie zatrudniasz go, aby rozpocząć proces rozwodowy. Nic nie kwestionujesz, ponieważ zakładasz, że wykonał swoją pracę. Nie wiesz, że adwokat zapomniał o uwzględnieniu twojego wniosku o alimenty od małżonka w pierwszej petycji i nie masz teraz wsparcia finansowego. Co więcej, zjawiasz się do ostatniego przesłuchania całkowicie nieprzygotowany. Twój adwokat ćwiczył z tobą zadawanie pytań na kilka minut przed rozprawą i bardziej skupiał się na twoich wyrazach niż na tym, co mówisz. Niestety w powyższej sytuacji klient otrzymał bardzo złą pomoc w swojej sprawie. Zdarza się to nie tylko klientom, którzy pracują z prawnikami niezwiązanymi z prawem rodzinnym w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, ale może się również zdarzyć, gdy klienci pracują z niedoświadczonymi prawnikami z zakresu prawa rodzinnego. Ale profesjonalna kancelaria prawna Warszawa może nam ze sprawą rozwodową pomóc szybko i skutecznie.