Loading...

Przeszczep włosów to trwałe i skuteczne leczenie łysienia

Wypadanie włosów i łysienie to problemy, który wiele osób zna z własnego doświadczenia.

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów to genetyka, niektóre formy leczenia, łysienie i nieodpowiedni styl życia, jednak niezależnie od przyczyny utrata włosów jest dla każdej osoby stresująca i problematyczna. Na szczęście współczesna nauka i medycyna estetyczna oferują szereg rozwiązań na łysienie, a najskuteczniejszy jest bez wątpienia przeszczep włosów.

Przeszczep włosów to trwałe i skuteczne leczenie łysienia

Dlaczego warto rozważyć przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to zabieg medyczny, który pomaga odzyskać utracone włosy. Jest to technika polegająca na przenoszeniu poszczególnych mieszków włosowych z jednego obszaru głowy do obszaru utraty włosów. Zanim zdecydujesz się na wizytę w gabinecie, powinieneś dowiedzieć o całej procedurze nieco więcej, jak wygląda sam zabieg. Lekarz najpierw poszuka zdrowych włosów na skórze głowy, zwykle znajdują się one z boku lub z tyłu. Zdrowe włosy pobiera się na dwa sposoby, poprzez usunięcie pojedynczych mieszków włosowych lub wycięcie paska skóry z dobrymi włosami. Pierwsza opcja jest czasochłonna, ale nie pozostawia trwałej blizny na skórze głowy, dlatego jest wybierana najczęściej.

Następnie umieszcza się mieszki włosowe wraz z cebulkami w łysiejącym obszarze skóry głowy. Po zakończeniu całej procedury lekarz przedstawi szczegółowe informacje dotyczące opieki pooperacyjnej. Jeśli procedura się powiedzie i nie wystąpią komplikacje, po kilku miesiącach do roku na łysiejących obszarach skóry wyrosną włosy z przeszczepionych mieszków. W metodzie ekstrakcji jednostek mieszkowych lub FUE chirurg wykona małe dziurki w obszarze łysienia skóry. Wydobędą pojedynczy zdrowy mieszek włosowy z miejsca pobrania i wstawią go do tego otworu. Jest to czasochłonny proces, ale nie pozostawia widocznej blizny i daje świetne rezultaty.

Obecna medycyna estetyczna ma najlepsze dostępne opcje do przeprowadzenia zabiegu takiego jak Przeszczep włosów. Dokonano wielu ulepszeń, zarówno w technice, jak i umiejętnościach, dzięki dużej koncentracji na problemie wypadania włosów, z którym boryka się coraz więcej mężczyzn i kobiet na całym świecie. Możemy zatem cieszyć się pięknymi, zdrowymi i własnymi włosami po udanym przeszczepie włosów.