Loading...

Zalety szklanych schodów w domu

Ze względu na wszechstronność szkła, materiał ten jest idealny do wielu zastosowań i dobrze wpisuje się w preferencje projektowe tych osób, które cenią sobie minimalizm, elegancję i wyrafinowanie.

Obecnie użycie szkła w domu nie ogranicza się do drzwi i okien, nowoczesne rozwiązania architektoniczne umożliwiły zaprojektowanie ścian, a nawet szklanych klatek schodowych.

Zalety szklanych schodów w domu

Schody szklane to idealne połączenie formy i funkcji

Szklane schody tworzą piękne połączenie estetyki i funkcjonalności we wnętrzu. Schody szklane są zwykle wykonane ze szkła bezpiecznego, hartowanego lub laminowanego. Tego typu szkło jest bardzo mocne i odporne na uderzenia, prawie pięć do sześciu razy mocniejsze niż zwykłe szkło. Szkło hartowane jest wytwarzane przy użyciu hartowania termicznego lub chemicznego, podczas gdy szkło hartowane łączy dwie lub trzy tafle szkła są ze sobą połączone specjalną warstwą pośrednią z folii PVB. Takie architektoniczne szkło nie rozpada się na ostre odłamki, nie można się nim pokaleczyć.

Jeśli obawiasz się, że szklane stopnie schodów będą zbyt śliskie, możesz wybrać matowe szkło hartowane, ponieważ ma szorstką teksturę, która zapewnia lepszą przyczepność. Szklane schody są piękne i wyjątkowo estetyczne, z łatwością mogą stać się architektonicznym punktem centralnym w każdym domu. Szklane klatki schodowe są przyjemne dla oka i sprawiają, że wnętrza nie wydają się krzykliwe. Przejrzysta, płynna wizualna atrakcyjność szkła tworzy iluzję większej i bardziej jasnej przestrzeni. Szklane schody są dostępne w różnych stylach, opcjach szkła, a nawet odcieniach, które otwierają wiele możliwości projektowych.

Jeśli chcesz odświeżyć swoją klatkę schodową, przedpokój, schody szklane to idealna opcja na modernizację wnętrza. Szklane klatki schodowe nie tylko zapewniają doskonały wygląd, ale są również łatwe pod względem konserwacji i utrzymaniu. Wynika to głównie z zalet technicznych szkła, które jest odporne na brud, wilgoć czy pleśń. Dzięki temu szklana klatka schodowa zawsze wygląda jak nowa.

Posted in: Dom