Sadownictwo jest jedną z ważniejszych branży rolnictwa na terenie Polski.
Nic w tym dziwnego, ponieważ dzięki działalności sadowników, istnieje możliwość dostarczania ludziom ogromnych ilości wielu typów owoców. Można je następnie spożywać bezpośrednio (często na surowo) lub wykorzystywać je do produkcji różnego rodzaju przetworów i wyrobów o charakterze spożywczym. Drzewa i krzewy znajdujące się w sadach należy właściwie pielęgnować. Jedną z ważniejszych kwestii jest zapewnienie ochrony przed wieloma negatywnymi czynnikami.
Insektycydy w sadownictwie – co warto o tym wiedzieć?
Obok grzybów wywołujących różne choroby roślin (zwalczanych przed fungicydy), dość dużym problemem wielu sadowników są różnego rodzaju owady. Szkodliwe insekty mają negatywny wpływ na rozwój roślin oraz wielkość i jakość zbiorów ze względu na fakt żywienia się owocami na różnych etapach dojrzewania, łodygami, liśćmi, a nawet korzeniami. Skuteczna walka z takimi niechcianymi gośćmi jest możliwa dzięki wykorzystaniu insektycydów. Są to specjalne preparaty chemiczne stanowiące podstawową broń sadowników w walce ze szkodliwymi owadami.
Aby skutecznie walczyć z insektami, dobrze jest stosować opryski bazujące na jednej lub kilku odmianach insektycydów. Stworzenie odpowiedniego roztworu pozwala nie tylko na zlikwidowanie już istniejących i szkodzących owadów, ale umożliwia również profilaktykę i zapobieganie pojawianiu się kolejnych plag takich samych, a także innych szkodliwych insektów. Jeśli chodzi o przygotowywanie roztworów i samo rozpylanie, proces ten nie jest skomplikowany i wiele informacji na jego temat można znaleźć bezpośrednio u producentów oraz sprzedawców.
Szukając informacji oraz fachowych porad związanych z insektycydami, dobrze jest odwiedzać sprawdzone źródła internetowe, takie jak na przykład http://e-rolnictwo.1trex.pl. W sieci dostępne są też liczne oferty producentów oraz sprzedawców takich preparatów. Każdy może więc bez problemu znaleźć wiele typów insektycydów dopasowanych do konkretnych potrzeb oraz określonych szkodników. Warto raz na jakiś czas zmieniać preparaty, aby uniknąć sytuacji, w której owady uodpornią się na działanie jednego oprysku na bazie konkretnego preparatu stosowanego regularnie co sezon.