Loading...

Zabezpieczenia na placu budowy

Wiele prac budowlanych prowadzonych jest na rożnego rodzaju rusztowaniach, należy oczywiście zabezpieczyć pracowników w odpowiedni sposób.

Mogą służyć do tego specjalne szelki asekuracyjne. W budownictwie praca na wysokości jest standardową częścią pracy. Ale wraz ze wzrostem wysokości zwiększa się również ryzyko urazów. W konsekwencji upadki są główną przyczyną śmierci w branży budowlanej. Osobiste systemy powstrzymywania upadku uprzęże, smycze i łączniki są jedną z metod ochrony pracowników przed obrażeniami i śmiercią. Systemy powstrzymujące upadek nie są jednak niezawodne. Wadliwe lub niewłaściwie używane szelki mogą być tak samo niebezpieczne, jak brak zabezpieczenia przed upadkiem. Wiedząc jednak, na co zwrócić uwagę podczas kontroli systemu zabezpieczającego przed upadkiem i jak prawidłowo zapiąć szelki, możemy pracować bezpiecznie. Zakładanie szelek bezpieczeństwa jest jednym z pierwszych kroków koniecznym do zachowania minimum bezpieczeństwa podczas pracy na wysokości. Ważne jest, aby pracownicy zostali przeszkoleni w zakresie prawidłowego korzystania z systemu ochrony przed upadkiem i zapoznali się z różnymi zagrożeniami, z którymi mogą się spotkać. Zabezpieczenia na placu budowy

Można także spotkać inne urządzenia, które pomogą zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom.

Sprawdzenie uprzęży jest pierwszym krokiem, musimy upewnić się że uprzęż jest w dobrym stanie, nie posiada nacięć i rozerwań. Ważne jest, aby sprawdzić każdy pasek uprzęży pod kątem oznak zużycia lub zużycia, a także każdą plastikową złączkę, klamrę i przelotkę. Koniecznie przeczytaj instrukcję, aby poznać datę ostatniej kontroli. Należy także sprawdzić czy paski nie są poskręcane, muszą być założone prawidłowo. W tym przypadku nasze szelki będziemy musieli podpiąć do jakiegoś miejsca stałego, ale również może być to szynowy system asekuracji, może biec on przykładowo wzdłuż rusztowania na których trwają prace. Oczywiście całość musi być zamontowana w taki sposób aby nie przeszkadzały w pracy, wszystkie linki łączące powinny posiadać odpowiednią długość i nie mogą blokować swobody ruchów.