Loading...

Istnieje kilka sposobów na usunięcie wgnieceń z pojazdu

Jeśli miałeś pecha i gradobicie lub stłuczka uszkodziły Twój samochód, ważne jest, aby naprawić takie wgniecenia.

Jeśli szukasz opcji usuwania wgnieceń z samochodu, rozważ jedną z następujących metod wymienionych w tym artykule. Ciśnieniowy ściągacz wgnieceń jest dosyć prostym narzędziem, które wykorzystuje zasady odsysania w usuwaniu wgnieceń w samochodach. System ma przyssawkę i element podobny do śruby, który umożliwia wykonanie naprawy uszkodzenia gradowego. Istnieją inne rodzaje sposobów na usuwanie wgnieceń samochodów, na przykład metody klejowe, które wykorzystują pistolet do klejenia i system odsysania do usuwania wgnieceń samochodu. W takich rozwiązaniach często stosuje się bezpieczny klej i łukowaty system mostków do usuwania wgnieceń, ale trwa to stosunkowo długo i potrzebujesz cierpliwości podczas ich używania, ale wyniki są lepsze. Bezinwazyjna metoda naprawy (PDR) jest najbardziej znaną i najchętniej przez klientów wybieraną metodą usuwania wgnieceń, ponieważ pozostawia nienaruszony lakier samochodu. Automatyczna naprawa karoserii działa dobrze niezależnie od wielkości wgniecenia lub uszkodzenia.

Ta metoda usuwania wgnieceń samochodowych ma zastosowanie, o ile lakier Twojego samochodu nie jest pęknięty lub odpryśnięty w miejscu wgniecenia.

Ten sposób naprawy działa poprzez wypychanie wgięcia metalowego nadwozia do formy, unikając jednocześnie uszkodzenia lakieru. Najpierw trzeba znaleźć idealny sposób na dotarcie do uszkodzonego obszaru poprzez usunięcie wewnętrznych paneli lub elementów wykończeniowych. Następnie specjalista od napraw nadwozia musi użyć specjalistycznego narzędzia do wypchnięcia metalu z powrotem do jego poprzedniego kształtu. Poprawnie wykonana naprawa karoserii bez lakierowania powinna rozpocząć się na zewnętrznej krawędzi wgniecenia, aż do naprawy całego uszkodzenia tak, aby było niewidoczne. Naprawa uszkodzeń spowodowanych gradem lub stłuczką na parkingach to stosunkowo tanie poprawki w karoserii, a otrzymasz najlepszą usługę od ekspertów w warsztacie samochodowym posiadających wiedzę specjalistyczną.