Loading...

Jak radzić sobie z nieoczekiwaną diagnozą raka

Rak jest z pewnością bardzo dużym problemem, który ma bardzo niszczycielski wpływ na ludzi i rodziny.

Jeśli jednak jesteś w stanie zidentyfikować oznaki i objawy, poradzić sobie ze stresem i konsekwencjami choroby oraz wiesz, jak się utrzymać, gdy zdiagnozowano raka, możesz znacznie lepiej pokonać chorobę. Te wskazówki mogą dostarczyć ci nieco więcej informacji, które można wykorzystać do przezwyciężenia bitew związanych z rakiem.Niektóre osoby, u których zdiagnozowano raka, decydują się zrezygnować z konwencjonalnych metod leczenia, takich jak chemioterapia i radioterapia, ze względu na szkody, jakie mogą wyrządzić organizmowi. Zamiast tego zwracają się do alternatywnych metod leczenia, takich jak między innymi terapia żywieniowa i terapia witaminowa. Wykazano, że niektóre (ale nie wszystkie) z tych zabiegów zmniejszają guzy i przedłużają życie. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jakichkolwiek niekonwencjonalnych terapii.W momencie, gdy otrzymasz diagnozę raka, musisz natychmiast rzucić palenie. Niektórzy chorzy na raka błędnie myślą, że mogą dalej palić, ponieważ szkody już zostały wyrządzone. Substancje rakotwórcze zawarte w papierosach mogą znacznie zmniejszyć szanse organizmu na pełne wyzdrowienie.Po stwierdzeniu, że masz raka, najlepiej jest utrzymywać otwarty kontakt z lekarzem i bliskimi Ci osobami, takimi jak członkowie Twojej rodziny i bliscy przyjaciele. Jeśli unikasz rozmowy z nimi o swojej sytuacji i swoich uczuciach, możesz poczuć się odizolowany.Po otrzymaniu diagnozy raka, dowiedz się wszystkiego o swojej postaci choroby i przebiegu leczenia, jak tylko możesz. Zapisz pytania przed wizytą u lekarza i zapytaj go. Możesz nawet zabrać ze sobą przyjaciela lub członka rodziny, aby upewnić się, że pamiętasz, co zostało powiedziane.Wiadomo, że czynniki rakotwórcze powodują raka. Powszechnym miejscem znajdowania substancji rakotwórczych, z których większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, są drewniane pokłady i zestawy do zabawy. Drewniane talie i zestawy do zabawy zbudowane przed 2005 r. prawdopodobnie zawierają powłokę z pestycydu arsenowego. Czym jest trening EMS?

Ta powłoka może przyklejać się do skóry i ubrania i zwiększać ryzyko wywołania raka w organizmie.Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby poradzić sobie z diagnozą raka, jest poświęcenie czasu na przemyślenie swoich celów i tego, czego chcesz od życia.

Weź udział w zajęciach, które lubisz; sprawią, że poczujesz się szczęśliwy i pełen nadziei. Spędzaj czas z ludźmi, których kochasz i nie marnuj energii na inne rzeczy.Ważne jest, aby przeczytać etykiety ostrzegawcze wielu produktów. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że produkty, których używają na co dzień, zawierają substancje rakotwórcze. Kupując produkty, zwracaj szczególną uwagę na składniki produktu, a nawet szukaj etykiet ostrzegawczych, które mogą informować, że produkt, który zamierzasz kupić, może powodować raka.Osoba borykająca się z rakiem musi codziennie słyszeć słowa „kocham cię”. To zapewnia im wsparcie emocjonalne. Czyny to wspaniały sposób na pokazanie, że ci zależy, ale słowa mogą mieć uzdrawiającą moc, gdy ktoś doświadcza stresującej sytuacji. Nie wahaj się często mówić swojemu przyjacielowi lub członkowi rodziny, jak się czujesz.Osoby pijące sok pomarańczowy są mniej podatne na raka żołądka ze względu na zawartą w nim witaminę C. Wiele badań wykazało, że 1000 mg witaminy C dziennie może prawie całkowicie wyeliminować raka żołądka, ale nawet mała szklanka OJ każdego dnia, zawierająca około 40 mg witaminy C, może pomóc w jego zapobieganiu.Niezależnie od tego, czy u Ciebie lub bliskiej Ci osoby zdiagnozowano raka, chcesz wiedzieć wszystko, co możesz o tej chorobie i jak najlepiej radzić sobie z sytuacjami, na które wpływa rak. Te wskazówki z pewnością stanowią świetne źródło informacji, które pomogą Ci określić kolejne kroki w diagnostyce, leczeniu, a nawet wyzdrowieniu z raka.