Loading...

Gry pamięciowe pomagające w walce z utratą pamięci na początku

Wyobraź sobie, że wszystkie twoje wspomnienia znikają jedno po drugim, aż staniesz się zasadniczo jak przerośnięty noworodek.

Choroba Alzheimera jest chorobą, która wpływa na pamięć osoby i może być wyniszczająca dla rodziny ukochanej osoby, u której zdiagnozowano chorobę. Ten artykuł da Tobie i Twojej rodzinie kilka wskazówek, jak radzić sobie ze stresem emocjonalnym związanym z tą chorobą.Upewnij się, że Twoja dieta zawiera dobre źródła kwasów tłuszczowych Omega-3. Najczęściej spotykane w rybach, te kwasy tłuszczowe świetnie sobie radzą z utrzymaniem mózgu na palcach. Liczne badania wykazały pozytywne korzyści dla mózgu, gdy dieta zawiera kwasy omega-3. Spróbuj dodać różowego łososia, orzechy włoskie i siemię lniane, aby uzyskać ten niezbędny tłuszcz.Jeśli masz trudności z zapamiętywaniem niektórych rzeczy, spróbuj użyć akronimów lub sztuczek zwanych mnemotechnikami, które pomogą Ci zapamiętać. Przykładem tego jest użycie Roya G. Biv do zapamiętania kolorów tęczy jako czerwonego, pomarańczowego, żółtego, zielonego, niebieskiego, indygo i fioletu. Tego typu sztuczki mogą naprawdę poprawić twoją pamięć.Jeśli chcesz zapamiętać jakieś informacje, studiuj je regularnie, zamiast wpychać je od razu. Badania wykazały, że studiowanie czegoś w krótkich, ale częstych sesjach daje lepsze wyniki niż spędzanie jednego długiego czasu na wkuwaniu tego. Krótsze, częstsze sesje dają mózgowi czas na przetworzenie tego, czego się nauczył, i zapisanie informacji w pamięci.Przydatną strategią w przypadku zapamiętywania nowych informacji jest restrukturyzacja i reorganizacja informacji. Najprostszym sposobem, aby to zrobić, jest zebranie informacji i utworzenie konspektu podsumowania w notatniku lub na komputerze. Działa to z dwóch powodów. Łatwiej jest zapamiętać coś, nad czym pracowałeś, a proces również naturalnie zmienia kolejność informacji w sposób, który jest dla ciebie łatwiejszy do zapamiętania.Stosuj regularne sesje nauki przez pewien okres czasu, a nie pojedynczą sesję wkuwania. Gry pamięciowe pomagające w walce z utratą pamięci na początku

Badania wykazały, że jeśli studiujesz materiał przez kilka dni, masz większą szansę na jego zapamiętanie niż w przypadku wkuwania w jedną noc.

Więc zamiast wkuwać się w noc przed testem, ustal regularną porę nauki każdej nocy lub co drugą noc.Ćwicz swoje ciało – ćwicz mózg. Ćwicząc regularnie, zwiększasz ilość tlenu docierającego do mózgu i zmniejszasz ryzyko chorób, które mogą przyczyniać się do utraty pamięci, takich jak choroby serca i cukrzyca. Ćwiczenia mogą również nasilać działanie niektórych substancji chemicznych, które pomagają mózgowi funkcjonować w najlepszym wydaniu.Spróbuj medytować. Medytacja może pomóc w walce z lękiem, depresją i stresem. Badania pokazują, że osoby regularnie medytujące wykazują znacznie większą aktywność w lewej korze przedczołowej. Ten szczególny obszar mózgu kojarzy się z uczuciem radości i spokoju. Pozwala to również mózgowi na tworzenie większej liczby połączeń z komórkami mózgowymi, zwiększając pamięć i ostrość umysłu.Zanim zobowiążesz się do poprawy swojej pamięci, upewnij się, że jesteś na to gotowy i miej otwarty umysł. Wspomnienia niektórych ludzi nie ulegną poprawie, ponieważ nie będą chcieli wypróbować danych im technik. Powiedz sobie, że przy wystarczająco ciężkiej pracy Twoja pamięć będzie działać dobrze w mgnieniu oka!Jak omówiono na początku tego artykułu, choroba Alzheimera jest wyniszczającą chorobą, która wpływa na pamięć. Obserwowanie, jak pamięć matki lub ojca pogarsza się na twoich oczach, może być jednym z najbardziej bolesnych doświadczeń, jakie ma do zaoferowania życie. Zastosuj porady z tego artykułu, aby pomóc sobie i swojej rodzinie poradzić sobie z tą wyniszczającą chorobą.