Loading...

Doradztwo w zakresie marketingu mobilnego, aby wzmocnić Twój biznes

Wyobraź to sobie, masz sposób na dotarcie do dokładnie takiego typu odbiorców, jakiego chcesz, i można to zrobić poprzez coś, co trzymają blisko serca… dosłownie.

Marketing mobilny to jedna z najlepszych form marketingu, jeśli jest prowadzona prawidłowo. Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.Zainwestuj trochę czasu i wysiłku, aby Twoja technika marketingu mobilnego była osobista i możliwa do dostosowania. Jeśli tworzysz aplikację, uczyń ją wyjątkową i prostą w użyciu oraz rozważ udostępnienie klientom odpowiednich opcji dostosowywania. Jeśli nie tworzysz w pełni rozwiniętej aplikacji, przynajmniej spraw, aby Twoja komunikacja mobilna była wciągająca i przyjemna.Zapewnij natychmiastowe nagrody. Dzięki marketingowi mobilnemu możesz dać swoim klientom to, czego chcą, bez opóźnień. Opóźnienie może spowodować, że rzeczy stracą swoją wartość lub popyt. Ludzie wezmą udział w Twojej kampanii marketingowej, mając nadzieję na otrzymanie obiecanej nagrody. Im szybciej otrzymają nagrodę, tym będą szczęśliwsi.Zapytaj klientów o ich numery telefonów komórkowych. Najłatwiej to zrobić z obecnymi subskrybentami poczty e-mail. Gdy wypełnią formularz subskrypcji, możesz poprosić ich o dodanie swoich numerów telefonów w przypadku jakichkolwiek alertów lub specjalnych ofert. To szybki sposób na pozyskanie nowych klientów dla marketingu mobilnego.Twoje wiadomości tekstowe, posty w serwisach społecznościowych i e-maile powinny być krótkie i zwięzłe. Jeśli wiadomość jest zbyt długa, ludzie zwykle ją odrzucają. Komunikat powinien być krótki, pilny i zawierać wezwanie do działania. Nie powinna to być reklama na ćwierć strony, ale krótka wiadomość mająca na celu poinformowanie konsumentów o zniżkach lub promocjach.Kiedy promujesz konkretne wydarzenie, wyślij mobilną wiadomość marketingową na kilka godzin lub dzień przed wydarzeniem. Doradztwo w zakresie marketingu mobilnego, aby wzmocnić Twój biznes

Klienci, którzy są naprawdę zainteresowani wydarzeniem, mogą łatwo zapomnieć o wiadomości, jeśli wyślesz ją na kilka dni przed wydarzeniem.

Nie chcesz, aby Twoi klienci niczego nie przegapili.Ważne jest, aby śledzić wszystkie odpowiedzi, które otrzymujesz podczas swojej przygody z marketingiem mobilnym. Dzięki temu dowiesz się, czy postępujesz właściwie, czy też potrzebujesz jakiejś poprawy. Korzystaj z usługi analityki internetowej tylko dla urządzeń mobilnych, aby śledzić wszystko.Użyj skanowalnych kodów QR, aby przedstawić swoją markę klientom. Połącz kod QR ze zniżką lub kuponem, który można znaleźć tylko w aplikacji mobilnej, informacjach o produkcie, krótkim filmie lub innym istotnym dla użytkownika elemencie wartościowym. Jest to skuteczne w zapoznawaniu klientów z Twoją marką.Oto kolejna wskazówka dla tych, którzy chcą używać kodów QR w marketingu mobilnym. Generując kody qr, koniecznie skorzystaj z bezpłatnej usługi. Wybierając bezpłatną usługę, możesz reklamować się bez wydawania ani grosza na promocję. Upewnij się, że usługa ma śledzenie, aby wiedzieć, kto skanuje Twoje kody.Uwzględnij audio i wideo w swojej strategii marketingu mobilnego. Marketing mobilny to coś więcej niż wiadomości tekstowe i e-maile. Dzisiaj, przy wyższych prędkościach pobierania mobilnego, audio i wideo są kluczowymi składnikami każdej udanej strategii. Zastanów się nad zaoferowaniem podcastów audio lub wideo, krótkich wywiadów audio lub wideo na żywo na scenie do swojego miksu multimedialnego.Jeśli korzystasz z poczty e-mail w ramach strategii mobilnej, rozważ użycie strategii tekstowej zamiast HTML. Jeśli nie zoptymalizowałeś kreacji HTML pod kątem urządzenia mobilnego, sam e-mail może być niezwykle trudny do odczytania w środowisku mobilnym. Wiadomość tekstowa jest idealna dla użytkowników mobilnych, ponieważ będzie wyglądać dokładnie tak samo we wszystkich klientach poczty e-mail i jest łatwa do odczytania na małych ekranach.Podsumowując, ludzie zbliżają się do swoich urządzeń mobilnych. Jeśli jesteś w stanie stworzyć swój plan marketingu mobilnego w sposób, który szanuje prywatność klienta i odpowiada jego zainteresowaniom, masz wielką szansę na przyciągnięcie większej liczby klientów. Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci utrwalić niektóre pomysły.