Loading...

Zacznij dzień od pożywnego, smacznego śniadania

Osoby, które potrafią zdrowo się odżywiać i pozostają w dobrej formie, to te, które jedzą z umiarem, spożywają regularne posiłki i nie spędzają długiego czasu bez jedzenia. Rozpoczynając dzień od pożywnego śniadania, nie będziesz miał ochoty przejadać się później.

Zamiast tego poczujesz się pełen, dopóki nie nadejdzie czas na następny posiłek, w którym znów powinieneś spożywać wysokiej jakości żywność. Osobom, które opuszczają śniadanie, może brakować wystarczającej ilości błonnika, witamin i minerałów, w tym żelaza, wapnia, cynku i witaminy B2. Spożywanie zbyt obfitych posiłków częściej prowadzi do przyrostu masy ciała i nadwagi niż mniejsze posiłki, ale spożywane regularnie. Wynika to z faktu, że nadmiar kalorii zjedzony podczas jednego posiedzenia jest magazynowany jako tłuszcz w organizmie, gdy obszary magazynowania glikogenu są pełne.

Ludzie, którzy pomijają śniadanie, są zazwyczaj wygłodniali w porze lunchu i zwykle jedzą więcej, aby to sobie zrekompensować. Ludzie, którzy opuszczają śniadanie, mają tendencję do skubania przekąsek w połowie dnia lub po południu.

Może to stanowić problem, jeśli te przekąski mają niską zawartość błonnika, witamin i minerałów, ale wysoką zawartość tłuszczu, cukru i soli. Bez dodatkowej energii, jaką może zaoferować pożywne śniadanie, niektórzy mogą czuć się ospali i zmęczeni, więc sięgają po wysokoenergetyczne posiłki i napoje, aby przejść przez cały dzień obowiązków. Jeśli pominiesz śniadanie, spróbuj pożywnej przekąski, ale zdrowej, takiej jak świeże owoce, jogurt, owsianka lub pełnoziarnista kanapka, aby pomóc ci przetrwać poranny głód. Nie zawsze spożywamy śniadanie w domu, ale możemy zjeść zdrowe i sycące Śniadania Warszawa, serwowane w kawiarni na Mokotowie. Najczęstsze przyczyny pominięcia śniadania obejmują brak czasu, brak motywacji i brak dostępnych produktów śniadaniowych w lodówce. Na szczęście w dzisiejszych czasach, jeśli nie mamy czasu lub ochoty przygotowywać samodzielnie śniadania w domu, możemy zjeść je w pobliskiej kawiarni.