Loading...

Czym kierować się przy wyborze funkcjonalnych szaf socjalnych BHP?

Jest to nieodzowny element wyposażenia wszystkich zakładów pracy oraz biur, w których obowiązuje ściśle określony dress code. Szafki socjalne to osobista przestrzeń dla wszystkich pracowników, dzięki której, mogą oni komfortowo zmienić ubranie oraz przechować rzeczy osobiste na czas pracy. Wybierając szafy BHP warto uwzględnić kilka istotnych czynników. Producenci oferują klientom dowolne konfiguracje, dzięki czemu, bez trudu wybierzesz meble idealnie dostosowane do potrzeb swojego zakładu.

Główne rodzaje szaf socjalnych BHP

W zależności od zastosowania, szafy BHP dzielą się na kilka kategorii. Wyróżniamy szafki ubraniowe, szafki skrytkowe w różnych rozmiarach, szafki typu L, a także szafy gospodarcze na sprzęt oraz środki czyszczące. Poszczególne kategorie mebli różnią się przede wszystkim przestrzenią użytkową, ale ich działanie jest identyczne: oferują użytkownikom kilka odrębnych skrytek, w których można przechować ubrania, rzeczy osobiste, akcesoria biurowe, a także sprzęt i środki czyszczące.

Ile miejsca chcesz zaoferować pracownikom?

To główny czynnik, który decyduje o wyborze mebli. Możesz zdecydować się na niewielkie szafki skrytkowe, w których można schować rzeczy osobiste, a także duże szafki BHP na ubranie robocze oraz wierzchnie. Największe szafki oferują zarówno miejsce na ubrania, jak również półką na akcesoria i rzeczy osobiste. Wybór zależy przede wszystkim od profilu Twojego zakładu pracy. Jeśli zmiana ubrań jest konieczna, warto zdecydować się na większe szafki, które umożliwią pracownikom zachowanie porządku.

Ciekawą propozycją są podwójne szafki typu L. Jeden segment oferuje dwie skrytki w kształcie litery L. Dzięki temu, przestrzeń użytkowa uwzględnia miejsce zarówno na długie, jak i szerokie przedmioty. Szafki mogą być wyposażone w perforację dla uzyskania lepszej cyrkulacji powietrza.

Szafki socjalne BHP to meble modułowe

Meble modułowe, jak sama nazwa wskazuje, są dzielone na moduły, które mogą łączyć się ze sobą w spójną całość. W takiej sytuacji, klient najpierw konfiguruje jeden moduł: Ile skrytek ma posiadać? Jaki ma być ich rozmiar oraz kształt? Następnie ustala, ile skrytek w sumie potrzebuje i zamawia określoną liczbę modułów. Ponadto, moduły mogą uwzględniać kilka rodzajów skrytek: ubraniowe, małe na przedmioty osobiste, a także duże na sprzęt i środki czyszczące.

Gdzie zakupisz solidne szafki socjalne BHP?

Dobrym rozwiązaniem jest skonfigurowanie potrzebnych mebli socjalnych przez Internet. W sklepach online możemy wygodnie dobrać wszystkie moduły oraz ustalić ich parametry. Ponadto, https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-socjalne-bhp/ mogą być pomalowane na kolor dostępny w palecie RAL, wybrany przez klienta. To znacznie ułatwia zachowanie estetyki wnętrza. Bogaty wybór w sklepach online sprawia, że wszyscy klienci dobiorą szafki socjalne pod kątem indywidualnych potrzeb zakładu.